Lidé z Houškovy ulice na Slovanech nemají kvůli rozkopané silnici kde parkovat. Musejí tak auta nechávat ve Sladkovského ulici, kde se ovšem za parkování od pondělí až do soboty platí. Strážníci prý lidem obtížnou situaci ještě ztěžují. „Doteď se tady policie objevila jen sporadicky a botičky téměř nedávala. Dnes je jich v jedné části ulice i deset,“ postěžovala si v úterý jedna z obyvatelek Slovan. Včera jsme se byli na místě podívat a opět byla ´obutá´ celá řada aut.

„Je mi jasné, že poplatek za parkování se musí platit, ale nemohli by teď být strážníci tolerantnější? Každý den včetně soboty se hradí parkování od osmi do osmnácti hodin, hodina stojí deset korun. Za týden bych tak zaplatila sedm stovek, a to se mi zdá opravdu hodně,“ pokračuje žena, která už botičku na svém autě také našla.

Podle mluvčí strážníků Jany Pužmanové ale muži zákona nemohou ani za těchto podmínek přivřít oko. Botičky dávají na všechna auta, která nemají zaplacené parkování. „Povinností strážníků je zajištění plynulosti a bezpečnosti silničního provozu, takže na parkování musí dohlížet řádně,“ uvedla Pužmanová.

Pomoci by snad mohla dočasná úprava plateb za parkování. Například centrální plzeňský obvod v minulosti zrušil platbu parkovného o sobotách. Tyto úpravy jsou ale podle náměstka Správy veřejného statku města Plzně Aleše Richtra vždy v kompetenci jednotlivých městských obvodů, jejichž rada musí změny schválit.

Místostarosta ÚMO Plzeň 2 Bohuslav Duda přislíbil, že na zasedání rady obvodu 24. září předloží zvláštní návrh na řešení situace. „Vím, že na úřad přišla stížnost. Jestliže je parkování omezeno kvůli stavbě a je možné vyjít občanům vstříc, já osobně bych návrh podpořil, i když samozřejmě nemohu mluvit za kolegy,“ uvedl Duda.