„Kvasnice působí na tělo blahodárně, a když pijete kvasnicové pivo, dostáváte do sebe daleko více vitaminu B. Takže v pivních lázních se budete léčit zvnějšku i zvnitřku," říká manažér pivovaru Petr Míč.

Ve čtvrtek kolem jedné hodiny po poledni Míč spolu se svými kolegy slavnostně poklepal kladívkem na základní stavební kámen pro teprve druhé pivní lázně v západních Čechách. Ty první se nacházejí v areálu pivovaru Chodovar v Chodové Plané.

Slavnostním poklepáním se tak konečně blíží realizace tohoto dlouho odkládaného projektu. Původně byl zamýšlen ve volném podkroví hotelu Purkmistr, ale k tomu nedali souhlas památkáři. Nesouhlasili se zvednutím střechy o 60 centimetrů a změnou sklonu střechy. Podle jejich názoru by to změnilo ráz stavby umístěné v lokalitě předměstské památkové rezervace.

Místo toho budou lázně v místě dnešních garáží. Jejich vybavením by měly být čtyři pivní koupele v oddělených vanách. „Mezi nimi budou přepážky, které budou zajišťovat intimitu," ujišťuje ale generální manažerka pivovaru Martina Köhlerová. Prostor navíc bude obsahovat i jednu dvojvanu. Samozřejmostí prý bude možnost čepování si piva v průběhu koupele.

„Na proceduru počítáme s jednou hodinou – dvacet minut koupel, dvacet minut odpočinek a zbytek na přípravu a mytí," upřesňuje Köhlerová a dodává: „ Cenově by měla být koupel srovnatelná s konkurencí."

V obdobném podniku v Ostravě prý kompletní procedura včetně masáže přijde na 1100 korun. Petr Míč ale ujišťuje, že jednotlivé části procedury bude možné zakoupit i samostatně. „Ceny budou přibližně od sta korun do tisícovky."

Mimo pivních lázní bude v Černicích možnost navštívit suchou i parní saunu, masáže nebo kosmetiku pro ženy.

Pivní lázně by se měly veřejnosti otevřít v září.