VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KV Arena se stala komplexem, který může řada měst závidět

Karlovy Vary – Multifunkční KV Arena je v regionu dozajista nepřehlédnutelnou stavbou, která už slouží veřejnosti sedm let. V současnosti ale neplatí, že je to komplex dvou hal – multifunkční arény a tréninkové haly. V uplynulých třech letech se totiž areál KV Areny významně rozrostl o další objekty.

6.5.2016
SDÍLEJ:

KV ArenaFoto: DENÍK

Nejdříve bylo otevřeno bazénové centrum, které vloni doplnil i otevřený bazén, a poté také hala pro míčové sporty. V budoucnu by se mohl stát součástí areálu také stadion AC Start. Především o současnosti společnosti KV Arena jsme hovořili s jejím jednatelem Vladimírem Kvasničkou.

Multifunkční a tréninková hala, bazénové centrum a míčová hala… Jsou to samostatná střediska, nebo jde o jeden celek zastřešený společností KV Arena?
Jsme jedna společnost, a tudíž všechny vyjmenované objekty jsou její součástí. O každý z objektů se ale starají konkrétní zaměstnanci. Celkem jich máme 37 a další najímáme podle potřeby externě. Pokud jde o technologické celky, jsou všechny objekty propojeny, respektive napojeny na technologické centrum v multifunkční hale. Pokud jde o organizační strukturu, tak ta doznala v poslední době určitých změn. Například vznikla jednotlivá ekonomická střediska, jejichž ekonomické výsledky se sledují samostatně. Je to přehlednější a efektivnější.

Postačují necelé čtyři desítky zaměstnanců k zajištění chodu tak rozsáhlých objektů, které jsou součástí společnosti KV Arena?
Kdybychom nevyužívali různé externí spolupráce, tak by nám chybělo do stavu zhruba devět lidí. Do budoucna chceme sázet především na vlastní zaměstnance, takže plánujeme navyšování jejich počtu. V první fázi by šlo přibližně o čtyři lidi. Samozřejmě to úzce navazuje na zvyšování výkonnosti celého komplexu. Posílit potřebuje provozní a technická část a také marketing. Právě v něm se zkoušely různé formy, ať už jeho zajištění vlastními silami nebo spoluprací s určitou agenturou. Najít ideální formu zajištění marketingu není jednoduché, ale pro činnost KV Areny velmi důležité. Pokud nedokážeme to, co děláme a nabízíme, takříkajíc prodat, nemůžeme být ekonomicky úspěšní.

V jaké kondici je po více než šesti letech provozu multifunkční hala?
Není asi tajemstvím, že musíme řešit řadu problémů souvisejících ať už s technickou stránkou věci nebo způsobených lidským faktorem.

Pětipatrová multifunkční hala i sousední čtyřpatrová tréninková hala, to je obrovský komplex staveb v hodnotě kolem dvou miliard korun. Udržovat takový kolos v provozu a dobrém stavu není jednoduché. A zvláště když se řada nedostatků táhla od jejího otevření. Třeba nouzové osvětlení nesplňovalo parametry, odstranění závad přišlo skoro na tři miliony korun. Požadované vlastnosti momentálně nesplňuje už kolem 30 procent požárních dveří, narušená byla izolace střech. Především na multifunkční hale zatékalo dovnitř. Stojí to peníze, protože stavba je už po záruce. Některé nedostatky ale mohly být odstraněny mnohem dříve, kdyby se za tím důsledně šlo.

V současnosti máme už dokončený soupis všech závad, které dostalo vedení města včetně odhadovaných nákladů na jejich odstranění. Střízlivě odhadujeme, že půjde o deset milionů korun. Nyní se bude rozhodovat, jak tyto náklady rozložíme v čase. Najednou by to byl velký náraz do rozpočtu města. Na jednu stranu se to zdá hodně, ale na druhou musím opět připomenout, jak velkým komplexem KV Arena je.

Co nového se v poslední době realizovalo v celém komplexu KV Areny a co dalšího ještě letos připravujete?
Novinek je řada. Například se investovalo kolem půl milionu korun do lepšího zabezpečení chemikálií, ať už jde o čpavek nebo chlor, které jsou v technologickém celku. Tady je bezpečnost na prvním místě. Totéž se dá vlastně říci o zvyšování ochranných plexiskel kolem mantinelů v multifunkční hale. Budou vyšší o 80 centimetrů, aby se minimalizovalo ohrožení diváků při hokeji. Na přání hokejového klubu zúžíme hřiště o jeden metr na 28 metrů. U bazénového centra bude před zahájením letní sezony vybudován za zhruba jeden milion korun samostatný vstup do areálu venkovního bazénu. Ukázalo se, že není ideální, aby všichni lidé, kteří chtějí jít k venkovnímu bazénu, procházeli jeho krytou částí. Zvláště pro maminky s malými dětmi v kočárku by průchod byl vlastně nemožný. Na hlavní multifunkční hale by měla také vzniknout centrální recepce a informační centrum v jednom. Za zmínku ještě určitě stojí, že v tréninkové hale nebudeme rozpouštět led, a ten bude k dispozici celoročně. Propočty ukazují, že je to efektivnější řešení, a vyjdeme tak vstříc sportovcům. Takže můžeme nabídnout bruslení i v létě.

Jak jste spokojení s návštěvností a co za akce pro veřejnost připravujete?
S návštěvností nemůžeme být spokojeni nikdy, vždy bychom si přáli, aby na akce chodilo ještě více lidí. V porovnání s předchozími roky bohužel poklesla návštěvnost na extraligovém hokeji. Na různých koncertech a dalších kulturních akcích se návštěvnost zvýšila oproti úrovni let předchozích. Z letos připravovaných akcí bych mohl zmínit například revuální divadelní představení Šmoulové, určené především dětem, které se koná 29. května. Na koncert slovenské kapely Elán se můžeme těšit 23. září. Velmi dobře se zajela míčová hala, kde už se například konal turnaj Final Four v basketbalu žen nebo Evropská liga ve volejbale.

S jakým ročním rozpočtem hospodaří společnost KV Arena a je schopna si takříkajíc sama na sebe vydělat?
Že by si na sebe dokázala vydělat, to asi možné není. S tím se snad ani nepočítalo, když se stavěla. Bez dotací z města se neobejdeme, naše možnosti jsou dost omezené. Komplex KV Areny vyrostl jako ryzí sportoviště, které se nyní přizpůsobuje i pro veřejné využití. Sport je stejně dotovaný jako kultura z veřejných rozpočtů čili zde zisku nedosáhneme. Chybí plochy pro komerční využití, a tak možnosti našeho výdělku jsou omezené. Přesto z ročního rozpočtu KV Areny ve výši 69 milionů tvoří dotace pouze 18 milionů. Zbylé peníze si musí KV Arena vydělat sama.

Autor: Vladimír Meluzín

6.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Montážní dělník 96 Kč

Montážní dělníci elektrických, energetických a elektronických zařízení operátor na výrobní lince. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 96 kč. Volných pracovních míst: 50. Poznámka: Jedná se o nenáročnou práci převážně vsedě, je potřeba mít manuální zručnost a dobrý zrak, spolehlivost, pečlivost a zodpovědný přístup k práci., Nabízíme zabezpečené ubytování, dopravu a služby koordinátora, docházkový bonus, možnost stravování., První kontakt: osobně. Pracoviště: Agency worker company s.r.o. - novem car interior desing k.s., Líšťanská, č.p. 520, 330 33 Město Touškov. Informace: Marek Matej, +420 732 483 997.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 20 450 Kč

Odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Rada/odborný rada - finanční manažer v projektu "Záruky pro mladé v Plzeňském kraji", KrP v Plzni. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Plné znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení včetně potřebných formulářů pro podání přihlášky naleznete na https://portal.mpsv.cz/web/upcr-kariera pod příslušným místem pracoviště a č. j.UPCR-2018/38612-78099810“., , Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 30. dubna 2018, tj. v této lhůtě zaslané prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu sídla organizačního útvaru služebního úřadu: Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Plzni, Kaplířova 7, 320 73 Plzeň, nebo osobně podané na podatelnu organizačního útvaru služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu organizačního útvaru služebního úřadu podatelna@pm.mpsv.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID 6gyzph2., Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“, a „Výběrové řízení pod č. j. UPCR-2018/38612-78099810“.. Pracoviště: Úřad práce české republiky kop plzeň, Kaplířova, č.p. 2731, 301 00 Plzeň 1. Informace: Www.portal.mpsv.cz/web/upcr-kariera, .

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 20 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocný dělník ve výrobě stavebních hmot a výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pomocná síla ve výrobě zakázkového nábytku, příprava před balením, čištění, balení, příprava dílců před lakováním. Pracoviště: Jiří procháska truhlárna "u pilouse" - 001, Do Křemší, č.p. 76, 330 02 Dýšina. Informace: Jiřina Divišová, +420 377 945 693,724 762 587.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 12 500 Kč

Ostatní řemeslní pracovníci a pracovníci v dalších oborech Přípravář/ka sítotiskových šablon - sít v sítotiskovém provozu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŽIIVOTOPIS prosíme předem na e-mail: admin@promo-team.eu, Přípravář sítotiskových šablon - sít , Hledáme přípraváře nebo (tiskaře), který má zkušenosti se sítotiskem. Zkušenosti v oboru sítotiskem výhodou, nicméně není podmínkou. Podmínka je chuť pracovat a odvádět zodpovědnou práci., Nabízíme: stravenky. Pracoviště: Czech promoteam s.r.o. plzeň, Dopravní, č.p. 1026, 318 00 Plzeň 18. Informace: Michal Synek, .


Den ve vzduchu nabídl největší leteckou show na západě Čech.

Nad Plasy se chystá stíhačka MiG 15, vrátí se také Martin Šonka

Těžký život rodin. Každá dvanáctá si nemůže dovolit jíst obden maso

Raději srazit nevinného než se vzdát a gangsterka v Ústí: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. dubna 2018.

Vostřák v Klatovech končí, týmu se ujme Michal Straka

Klatovy, Plzeň – Hokejisté druholigových Klatov se rozloučili se sezonou v osmifinále play-off, když nestačili na Žďár nad Sázavou, a příští sezonu rozehrají pod vedením nové trenérské dvojice.

Další dům pro bezdomovce? Zastupitelé rozhodnou ve čtvrtek

Plzeň - Noclehárnu ve Wenzigově ulici využívá každou zimu stále více bezdomovců. Kapacita zařízení, jež činí 36 lůžek, už několik let nestačí.

Blíží se další půlmaraton a s ním dopravní omezení

Plzeňsko – Obyvatelé Bor, Litic, Šlovic, Dobřan, Dobřánek, Lhoty a Valchy by se stejně jako řidiči měli připravit na nadcházející sobotu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT