Připravuje další kroky, které mají zabránit komplexu, který chce za 2,5 miliardy korun do roku 2013 postavit Amádeus Plzeň.

„Podnikli jsme další kroky, jak s pomocí veřejnosti projektu v této podobě zabránit,“ prohlásil mluvčí sdružení Martin Marek. Konkrétní nebyl, prý je představí kolem 20. září. Podle něj jsou ještě cesty, jak stavbě zabránit kromě probíhajícího procesu EIA, do něhož se také může zapojit veřejnost. Sdružení se zcela určitě účastní veřejného projednávání posudku EIA, které očekává v listopadu.

Regulační podmínky na stavbu multifunkčního centra Corso Americká, které schválili minulý čtvrtek zastupitelé, jsou podle sdružení nezávazné a „pouze odpovídají tomu, co investor předložil v dokumentaci EIA“. Investor tvrdí, že s radnicí jedná a vychází jí vstříc. Objekt podle něj nebude mít pouze obchodní funkci, ale například i kulturní a oddychovou.

„Odborná komise města se například vůbec nezabývala rozčleněním obřího objektu na části. Výsledné podmínky investorovi umožňují zničit Denisovo nábřeží,“ uvedlo sdružení v prohlášení. Tvrdí, že obřích nákupních center už je v Plzni dost a že stavba připomíná obří cihlu, která zastíní ostatní dominanty a pouze přitáhne další automobily na Americkou ulici a nově na Denisovo nábřeží.