Důvodem pro instalaci dalšího semaforu bylo, že nejen ve špičkách vznikaly v okolních ulicích vedoucích na kruhový objezd dlouhé kolony, které zpožďovaly zejména autobusy linek č. 29 a 30 napojující se do křižovatky z Francouzské ulice. Nová světla by tento problém měla odstranit.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

Samotná okružní křižovatka je jako celek neřízená. Světelným signalizačním zařízením - semafory - byl do instalace nových světel řízen pouze průjezd tramvají linky č. 2 jejím středem po Koterovské ulici. Nedávno byl ale před časem osazený semafor také na kruhovém objezdu ve směru od Slovanské ulice před vjezdem z Francouzské. Před tím je doplněno také výzvové návěstidlo pro autobus.

Při jeho příjezdu k okružní křižovatce je detekován a vyšle signál do semaforu. Následně dojde k zastavení vozidel na kruhovém objezdu před vjezdem z Francouzské, takže by měl být umožněn plynulý vjezd autobusu včetně všech vozidel před ním. Po vjetí autobusu do okružní křižovatky je pak opět uvolněn průjezd vozidel po kruhovém objezdu.

Rekonstrukce mostu Milénia komplikuje dopravu v centru Plzně. Na objízdných trasách se tvoří kolony.
Oprava mostu komplikuje dopravu v Plzni. Město se otevření Americké brání

Investorem akce bylo město Plzeň, realizaci zajistila Správa veřejného statku města Plzně. Finanční náklady dosáhly necelých 3,5 mil. Kč včetně DPH. Cena obsáhla doplnění návěstidel, nové kabelové trasy a nový řadič SSZ včetně programového vybavení.