Plzeň potřebovala doma s Pardubicemi vyhrát. Porážka by totiž znamenala prakticky nesmazatelnou ztrátu ve skupině Západ Paddock ligy. Start zápasu se Plzni nepodařil. Hned v úvodním útoku si totiž Pardubice připsaly touchdown po spolupráci quarterbacka Catapana s Lukášem Petříkem.

Plzni se podařilo v úvodní čtvrtině vyrovnat. Quarterback Ryan Pahos našel přesným passem Martina Loukotu. Zdálo se, že se naplní předzápasové prognózy a diváci uvidí útočnou smršť. Jenže to bylo v prvním poločase vše, co oba útoky předvedly. „V prvním poločase nás obrana držela ve hře. V útoku jsme vůbec nic nepředvedli," hodnotil vlažný vstup do utkání hlavní trenér plzeňských Patriots Jesse Thompson.

Konec poločasu přinesl velmi netradiční situaci. Na stadion se přihnala bouře, která kromě blesků seslala na hřiště kroupy. Ty kompletně pokryly celou hrací plochu. Zápas byl přerušen a pořadatel se snažil upravit hřiště do hratelné podoby. Na závěr prvního poločasu si hráči počkali téměř dvě hodiny. Stav byl v té době 7:7.

„Přeskupili jsme v pauze síly a v útoku se nám ve druhém poločase podařilo vícekrát skórovat,” hodnotil pauzu Thompson. I trenér Pardubic, Petr Košťál byl překvapen, že pauza z důvodu nepříznivého počasí více svědčila oběma útokům. „Čekal bych, že prim budou hrát obrany, ale stal se pravý opak a ve druhém poločase dominovaly útoky.

Čtyři minuty před koncem zápasu našel pardubický quarterback Catapano touchdownovým passem Kalouse. Pardubice tak vedli 22:15. Patriots ale dokázali najít poslední zbytky sil. Minutu a půl před koncem touchdownem a dvoubodovým potvrzením dokázali plzeňští otočit skóre na svou stranu.

Také Pardubice se nadechly k poslednímu náporu. Útok hostů se dostal do bezprostřední blízkosti endzóny. Vedení 23:22 se Patriots pomalu začalo ztrácet před očima. Dvacet vteřin před koncem zápasu ale Catapano hodil přihrávku pouze do rukou soupeře. Plzeňští tak mohli slavit druhé vítězství v sezoně. „Mohlo to skončit jakkoliv. Nejsem si jistý, že jsme si zasloužili vyhrát, ale bereme to,” radoval se po zápase Thompson.

Patriots mají bilanci 2-3, Stallions 3-2. Odveta je na programu hned tento víkend. Oba týmy tak mají druhou postupovou příčku ve svých rukou. Ve skupině Západ zatím vévodí suverénní Prague Lions, kteří v pěti zápasech nenašli přemožitele.

Výsledky kola Paddock ligy

Pilsen Patriots - Pardubice Stallions 23:22

Aquaponik Ostrava Steelers - Brno Sígrs 16:0

Tabulka Paddock ligy

Skupina Západ:

Prague Lions 5-0

Pardubice Stallions 3-2

Pilsen Patriots 2-3

Ústí nad Labem Blades 1-4

Skupina Východ:

Vysočina Gladiators 4-0

Aquaponik Ostrava Steelers 2-2

Brno Sígrs 2-3

Brno Alligators 0-5