Dostal se sem hladový a vyhublý v lednu 2017, později si ho vzal odsud do péče 23letý mladík. Prý si hned padli do oka, jenže dobré časy na něj stejně nečekaly. Už za měsíc se v útulku dozvěděli, že nový majitel přespává s Pištou v mrazu v autě. Tvrdil, že je ve složité životní situaci, ale shání si zaměstnání a ubytování. Slíbil, že Pištu odveze k bratrovi do Tanvaldu, kde o něj bude postaráno do doby, než se o něj začne starat sám. Jenže se nic nedělo, oba dál přežívali v autě a zasáhli městští strážníci. „Na místě zjistili, že pes potřebuje kvůli zánětu v uších veterinární péči, ale majitel psa ji nebyl schopen z finančních důvodů zajistit. Pišta proto putoval zpět do útulku,“ uvedla mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Nová terasa bude u borské menzy.
U borské menzy roste nová terasa

Za tři dny si pro něj mladík ale znovu přišel se slovy, že o Pištu velmi stojí a to, že už má zaměstnání i ubytování, dokládal potvrzením. Dostal ho. Jenže za čas se Pišta objevil na jednom z inzertních serverů, kde byl na prodej za dva tisíce korun s odůvodněním, že majitel není schopen se o pejska postarat.

„Nevěřil jsem svým uším,“ poznamenal k tomu vedoucí útulku strážník Petr Kokoška a majitele psa vyzval, ať ho vrátí do útulku. Ten to slíbil, jenže nesplnil.

Ani nemohl, ukázalo se, že Pišta je umístěn v útulku Azyl pes ve Frýdlantu, kam jej přivezla Městská policie Tanvald. Kontaktovali ji lidé, kterým nebylo jedno, že pejsek je v bytě sám už dva dny. Teď je Pišta už zase v Plzni. Sice v útulku, ale třeba si ho všimne a pomůže mu někdo, kdo ho nenechá mrznout a hladovět.

Carsharing odlehčuje i silnicím. Ilustrační snímek
Dopravní podniky začnou pronajímat auta