Podle dobře informovaných zdrojů by části těla mohly patřit pohřešovanému podnikateli z jihu Plzeňska.

Nohu v řece objevil mladý rybář s přítelkyní. Policisty uvědomili bezprostředně poté. „Část těla, dolní končetina, byla nalezena 29. ledna odpoledne v prostoru darovanského přívozu,“ informovala mluvčí krajských policistů Hana Jehlíková. Nálezem se podle ní zabývají kriminalisté. „Provádějí intenzivní šetření, expertizy a testy DNA,“ dodala. Policisté řeku u Darové v den nálezu prohledávali pomocí člunu a od té doby se na místo vrátili a v pátrání po dalších částech pokračovali. Nadrybský jez a darovanský přívoz od sebe dělí asi šest říčních kilometrů.

O hrůzných nálezech v jedné z nejpopulárnějších řek se mluví nejen v blízkých obcích, ale také mezi rybáři nebo vodáky. „Je to nechutný,“ řekla včera na konto nálezu Alena Tyrpeklová, která Berounku každoročně sjíždí v lodi. „Berounku máme nejradši. Až ale pojedeme letos, určitě se budu pořád dívat kolem sebe, jestli někde něco neplave. Smůla je, že se ruka našla u Nadryb a noha u Darové, tahle místa jsou naše oblíbená,“ řekla.

Rybáře Karla Stoklasu plovoucí části těla od jeho koníčku odradily. „Člověk si z toho občas dělá srandu, když sedí u vody a kolem něco plave. Ale teď jsem se rozhodl Berounku vážně vynechat, dokud nebudu vědět, že policie toho člověka našla celého,“ svěřil se.