Na rozdíl od předchozích ročníků ale není na programu žádná premiéra, diváci se mohou těšit na šest představení z minulých let.

„V zahradě rodiny Lobkowiczů uvedeme komedie Lovu zdar!, Nejkrásnější válku a Shakespearův Sen noci svatojánské. Chybět nebude ani Jiráskova Lucerna, která v romantickém prostředí zámeckého parku nabírá skutečnější rozměr," popisuje nová vedoucí souboru Andrea Zápotocká. Na představeních se podílí přibližně padesátka lidí různých profesí, které podle principálky spojuje jediné: láska k divadlu.

Ačkoli ochotníci z Jezírka nepředstaví letos žádnou novinku, je pro ně tento minifestival pod širým nebem velkým úspěchem. Druhým rokem se totiž potýkal s dlouhodobou nemocí svého největšího tahouna – vedoucího a režiséra Jaroslava Páry. „Nakonec se nám podařilo Jezírko díky ochotě a nadšení udržet a na prknech, která znamenají svět, pokračovat dál," připomíná Zápotocká. Letos v březnu se tak Plzeňáci zúčastnili soutěžní přehlídky amatérských divadel v Horažďovicích s bláznivou komedií Lovu zdar!, v dubnu divadlo uvedlo premiéru pohádky Příběhy v peří v režii Petry Bartičkové a nyní jedou v plném proudu zkoušky na Zámecké slavnosti.

Všechna představení začínají ve 20 hodin a vstupenky jsou k dispozici v Informačním centru na náměstí Republiky, na webu www.plzenskavstupenka.cz nebo přímo na místě hodinu před začátkem představení. Do centra Plzně jezdí po skončení her autobusy č. 41.

Program slavností

Křimická zámecká divadelní slavnost
1. 6. K. a K. Kohoutovi: Lovu zdar!
2. 6. K. a K. Kohoutovi: Lovu zdar!

Divadlo na zámku
6. 6. A. Jirásek: Lucerna
7. 6. V. Renčín: Nejkrásnější válka
8. 6. W. Shakespeare: Sen noci svatojánské
9. 6. W. Shakespeare: Sen noci svatojánské