Rekonstrukce, která začala 30. listopadu 2011 a skončila přesně o rok později, stavbu změnila k nepoznání. „Jsme opravdu moc spokojení," říká starosta Josef Henžlík.

Rekonstrukce vyšla na pět a tři čtvrtě milionu korun, což není pro obec s 385 obyvateli málo. Na co se Krašovičtí chystají teď? Kostel už to nebude, ačkoliv práce by se prý našla. „Mohli bychom uvažovat o restaurování oltáře a jednoho obrazu, který v roce 1952 poničil požár, ale nejspíš se k tomu nedostaneme. Máme jiné plány," pokračuje Henžlík.

Až se oteplí, soustředí se Krašovice na vodovod. „Vloni jsme ho postavili v půlce obce a letos spustíme zkušební provoz. Čekáme na jaro, aby se mohli lidé napojit," konstatuje Henžlík s tím, že obec letos začne připravovat podklady pro územní rozhodnutí na druhou polovinu vodovodní sítě. „Musíme být připravení a vyhlížet dotace," usmívá se.

Kromě vodovodu se vloni v Krašovicích podařilo opravit část hlavní silnice a přitom vystavět autobusové zastávky s parkovacími zálivy. „Letos na zastávky přibudou přístřešky. A velice důležitý pro budoucnost bude i územní plán, do kterého se pustíme také," dodává starosta.