Podle starosty Kralovic Rudolfa Salfického ale z této možnosti sešlo a Kralovičtí teď strážníky hledají jinde. „Jednání s Rokycany nebylo úspěšné z několika důvodů, jedním z nich byla i vzdálenost mezi městy. V současné době jednáme s Rakovníkem,“ řekl Salfický.

Místostarostka Rokycan Marie Hlávková jeho slova potvrdila. „Kromě vzdálenosti se ale objevily jiné argumenty proti půjčování. Například to, že městští strážníci z Rokycan by měli sloužit hlavně v Rokycanech. Připravujeme navíc rozšíření bezpečnostního systému ve městě, takže našim policistům vlastně ještě přibude práce,“ podotkla.

Strážníky podle ní město letos nepůjčí ani podstatně bližším obcím. „Odmítli jsme i Hrádek, vzdálený asi pět kilometrů, takže by to bylo i nelogické, abychom policisty posílali ještě dále,“ dodala Hlávková.

Strážníky si prý Kralovice zatím chtějí pořídit jen na zkoušku. „Vlastní městskou policii nemáme, je to velice nákladná věc, ale chceme se alespoň přesvědčit, jestli by něco takového mělo cenu. Jestli se nám podaří získat policisty z Rakovníka, to budeme vědět během září,“ pokračoval Salfický.

Policisté by se podle něho měli především pohybovat mezi lidmi, a pokud by jednání s Rakovníkem byla úspěšná, měli by také přispět k potírání různých nešvarů ve městě, na něž upozorňovali právě i návštěvníci Dne s Deníkem. Vadily jim psí výkaly, které prý málokterý pejskař odklidí, i problémy s parkováním neukázněných řidičů. Radní Soukup reagoval, že jde především o slušnost. „Podobných problémů je ve městě více a některé jsou mnohem závažnější,“ řekl.