„Králičí hop je sport podobný parkuru koní, kdy králík překonává překážky ve správném pořadí,“ řekla organizátorka soutěže Betty Humlová s tím, že králíci bojovali ve skoku vysokém, skoku dalekém, v lehké rovince a parkuru.

Zdroj: Deník / Barbora Hájková

„Laťka se každé kolo zvedá o pět centimetrů. Králíček má tři pokusy na zdolání překážky a ten, který skočí nejvýš, vyhrává,“ popsala princip Humlová.

Podle ní se soutěže může zúčastnit jakákoliv rasa. „Existují i sportovní králíci, ale soutěžit může úplně každý. Důležité však je je učit už zhruba od tří měsíců, kdy mají například jen tyčku a když ji správně překoná, tak dostane nějaký pamlsek a postupně se učí, že to dělá správně,“ vysvětlila organizátorka, která sama chová sedmnáct závodníků. „Dnes mám s sebou ale jen dva,“ doplnila.

ZÁVODILI POPÁTÉ

Letos se v Mešně konal již pátý ročník a netradiční soutěže se zúčastnilo sedmnáct chovatelek s padesáti králíky. Lonští vítězové ale letos titul neobhájili.

„Lehkou rovinku vyhrála Chanzie Fly Luck s Veronikou Kůrkovou s časem pět vteřin. Nejvýše, pětasedmdesát cen-timetrů, vyskočil svěřenec Beáty Humlové a lehký parkur vyhrála Barbora Buchtová s králíkem Maxem, který překážky překonal za šestnáct sekund. V poslední disciplíně, tedy skoku dalekém, zvítězil Theodor Veroniky Kůrkové. Skočil dvě stě centimetrů,“ uzavřela Humlová.