A jak to na sobotním plesu ve znamená baroka vypadalo? Pojďme si společně projít zajímavé momenty tohoto večera.

19:45 hod.: Parkoviště před hotelem je plné, najít poslední volné místo k zaparkování je umění.

19:50 hod.: Hosté ve velkém proudí dovnitř, každý dostává masku na oči a sklenku sektu. U vchodu do hlavního sálu příchozí vítá hejtman Václav Šlajs s manželkou Petrou. Blonďaté první dámě kraje to v modrých šatech sluší.

20:05 hod.: Přichází plzeňský primátor Martin Zrzavecký s manželkou. Kvůli společenským povinnostem se ale tentokrát v průběhu večera na parket příliš nedostane.

20:10 hod.: Stoly se plní, jsou často tematicky rozdělené – sociálnědemokratický, fotbalově viktoriánský, úřednický, komunistický i opoziční. Začíná být plno i u všech barů. Dámy v krásných róbách, pánové v sakách. Díky tématu plesu mají tentokrát výhodu dámy barokních tvarů a k vidění tu jsou vedle moderních splývavých šatů i nabírané róby s volánky.

20:23 hod.: Moderátor večera Jan Čenský v kostýmu á la Baron Prášil zahájil ples, jako prvního přivítal ministra vnitra Milana Chovance. Čenský připomněl, že je Plzeňský kraj podle ankety nejlepším místem pro život, a poprvé byl promítnut nový videoklip o našem regionu. Mezi hosty nechyběla například Ilona Mauritzová, bývalá rektorka Západočeské univerzity, generální ředitel Plzeňské teplárenské Tomáš Drápela, manažer FC Viktoria Plzeň Adolf Šádek či starostové Doubravky a Lochotína Michal Chalupný a Miroslav Brabec.

20:35 hod.: Předtančení v choreografii Petry Parvoničové navozuje tu pravou barokní náladu. Best of Mozart přivádí na parket patnáct mladých Mozartů v bílých parukách. Zatřepou hlavami a na parket se snáší bílý prášek. „Parket je zapudrován, můžete začít tančit," vyzve moderátor. Začíná hrát swingový orchestr Big Band Bonit a parket je okamžitě plný do posledního místečka. To se nezmění až do konce večera, tančí se takřka neustále, občas i mezi stoly.

21:30 hod.: Na pódium přichází Ilona Csáková, své vystoupení startuje písničkou Amsterdam. Zazpívá osm písní, mezi nimiž nechybí Tornero či Růžová to může být… Některé pasáže zpívá celý sál s ní.

22:15 hod. a vlastně celý večer: Fronta před fotokoutkem, v němž se dvojice, trojice či celé party fotí s parukami, brýlemi či klobouky, nebere konce.

22:40 hod.: Zatímco v malém sále hrají Pilsen Queen Tribute Band, ve velkém sále přichází hlavní hosté večera. Elektrické smyčcové trio Inflagranti to rozbaluje naplno a sálem zní v nové úpravě melodie Čajkovského, Smetany, Beethovena či Vivaldiho vedle Queen, Metalliky či Europe.

23:15 hod.: Krásné muzikantky střídá Pepa Vojtek s písničkami z muzikálu Golem. O pár minut později už k němu na pódium přichází i Inflagranti a frontman kapely Kabát za jejich doprovodu zpívá písně z muzikálu Mata Hari nebo Tři mušketýři.

23:52 hod.: Půlnoční překvapení znovu přivádí na parket tanečníky pod vedením Petry Parvoničové. Tentokrát se blýsknou i akrobatickými prvky.

0:40 hod.: Mnoho hostí už opustilo ples, přesto je parket stále plný. Big Band Bonit hrají až do druhé hodiny ranní. Téměř do poslední chvíle vydrželi ředitel plzeňské fakultní nemocnice Václav Šimánek s manželkou Andreou, poslanec Jiří Valenta, krajský radní Václav Štekl a také senátorka a bývalá hejtmanka Milada Emmerová. Její místo u stolu bylo téměř pořád prázdné, senátorka doslova protančila večer. „Co můžu dělat, když tak výborně hrají? A hlavně pořád?" smála se Milada Emmerová.

2:00 hod.: Ples oficiálně končí, pořadatelé začínají hosty popohánět k odchodu. Parkoviště Parkhotelu se postupně vyprazdňuje a organizátoři už mohou začít přemýšlet nad příštím ročníkem.