„Dnes jsme na radě mimořádně schválili částku 70 milionů korun na nákup ochranných pomůcek. Měli bychom získat velké množství respirátorů, o které se samozřejmě podělíme také s ostatními kraji, protože musíme být solidární,“ řekl Bernard. „V současné situace na světovém trhu s ochrannými pomůckami, i když máme podepsanou smlouvu se solidní firmou, nikdy nemůžeme vědět, co se stane. Doufáme tedy, že všechno dobře vyjde,“ sdělil s tím, že věc zatím nechce více rozvádět.  

Kraji se rovněž podařilo získat pro nemocnice, záchranné sbory, řidiče, lékaře a sociální zařízení větší množství dezinfekce. „Večer dorazí 500 rozprašovačů, které poskytneme řidičům ve veřejné dopravě. Výrobu ve větším množství dnes spustila lékárna v Rokycanech a zítra bude vydávat dezinfekce pro všechny krajské nemocnice a také pro Mulačovu nemocnici v Plzni,“ informoval hejtman a tím, že vedení kraje je přesvědčeno, že pokryje veškeré požadavky.

„Hasiči začnou dezinfekci míchat zítra a na stanici Košutka budou schopni odstředit a na jediném výdejním místě vydávat dezinfekci pro sociální zařízení a složky integrovaného záchranného sboru. „Zároveň budou dezinfekce pro praktické lékaře zavážet vždy do příslušné nemocnice, která bude vyhovovat praktickému lékaři. Tam si ji sestra či lékař budou moci vyzvednout,“ vysvětlil Bernard a dodal, že dezinfekce bude vydávána pouze na základě oprávnění, které lékař nebo zařízení obdrží od krajského úřadu.