Velký rozruch byl okolo toalet v podstatě od začátku, kdy se o nich začalo hovořit. Dle prvotních plánů měl být totiž v levém přístavku sklad, v pravém místo toalet zázemí zaměstnanců. V místě skladových prostor a kotelny měly být nové toalety pro restauraci s větší kapacitou. Rovněž bylo plánováno jedno veřejné WC oddělené od provozu restaurace. A právě tohle jediné z celých plánů zůstalo a bude sloužit návštěvníkům Kolonády. To uvítal provozovatel restaurace Jan Prach, kterému původně hrozilo, že by přišel o velkou část skladu, což by pravděpodobně zasáhlo i do nabídky restaurace, která je pestrá a lidé si ji oblíbili. „Jsem rád, že to takhle dopadlo, že nepřijdeme o velký sklad. Z mého pohledu je tato změna vítaná,“ řekl Prach.

Protestní jízda zemědělců v Klatovech.
Zemědělci v Klatovech protestovali. Chtějí z nás udělat ekology, stěžovali si

Nové toalety se ale ne všem líbí. „Viděla jsem při procházce, že už jsou tam nové dveře. Ale zděsila jsem se, že jsou kovové. Vypadá to tedy šíleně. Krásná stará budova a teď tam tohle, to je fakt šílené. Jinak samozřejmě toalety vítám. Ne vždy je otevřeno, když tam člověk chodí. Myslím, že park je teď hodně vyhledávaný, jak je hezky upravený, takže toalety byly potřeba,“ řekla Klatovanka Ilona Brázdilová.

Veřejné toalety na Kolonádě v Klatovech.Veřejné toalety na Kolonádě v Klatovech.Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Proč jsou dveře právě kovové, vysvětlil místostarosta Klatov Martin Kříž: „Návrh úpravy sociálního zařízení na Kolonádě připravil architekt Jakub Chvojka, který se Mercandinovým sadům věnuje dlouhodobě. Podle něj je vybudována veřejná toaleta. Jde o kabinu přístupnou jedním z původních, zazděných vchodů. Kladně se k projektu vyjádřili také památkáři. Vybavení toalet i dveře jsou z nerezu, a to hlavně z důvodu funkčnosti.“

Občerstvení na Kolonádě by mohlo začít fungovat opět během února a stejně tak v tento čas budou zkolaudovány toalety. Poté je mohou začít lidé využívat.