Vysvětlení důvodů rezignace se včera Deníku nepodařilo zjistit, Koutecký totiž nebral mobilní telefon. Důvodem může být jeho roční trest s podmínečným odkladem na rok a půl za to, že záchranka pod jeho vedením špatně hospodařila a doplácela na spolupráci s firmou CD Sanitar zajišťující převozy pacientů.

Koutecký je známým členem ODS a kvůli skandálu s hospodařením záchranky na vedení ZZS v roce 2004 rezignoval. Další soud ho čeká kvůli dvěma skútrům za 150 tisíc korun, které si údajně jako ředitel záchranky přisvojil. Soud už mu za to vyměřil 15měsíční trest s podmínečným odkladem na patnáct měsíců, Koutecký se ale odvolal a čeká jej odvolací řízení u plzeňského krajského soudu.

Po nátlaku opustil Koutecký také místo ošetřujícího lékaře v kralovickém domu sociální péče. Část personálu a příbuzných klientů si stěžovala na jeho nedostatečnou péči. Dvě úmrtí pacientek dokonce vyšetřuje policie. Navíc Všeobecná zdravotní pojišťovna zjistila u bývalého šéfa záchranky pochybení při vykazování zdravotnických výkonů.