Areál v Nýřanech čeká letos premiéra. Obyvatelé města si v něm vloni kvůli rozsáhlé rekonstrukci zaplavat nemohli, ale podle starosty Jiřího Davídka jim letošek vše vynahradí. „Koupací sezonu budeme zahajovat jako vždy v červnu, ale už od příštího úterý 10. dubna bude otevřený areál koupaliště, v němž vznikla víceúčelová hřiště,“ řekl starosta s tím, že v těchto dnech Nýřanští u koupaliště vyměňují filtry na čištění podzemní vody, což je takřka to poslední, co koupaliště potřebuje.

Podobnou starost mají i v sousední Tlučné. Podle provozovatele Jaroslava Hyneše areál otevře nejspíše v červnu, ovšem je třeba počítat se vším. „Když bude pěkné počasí, můžeme začínat o týden dva dříve. Právě teď měníme filtrační zařízení. Bylo už ve špatném stavu,“ míní Hyneš.

Rušno je také u přírodního koupacího biotopu Kotynka, největší nádrže tohoto druhu v Čechách. Vloni otevřený rekreačně sportovní areál bude letos kompletní. „V těchto dnech v něm vzniká zděný stánek, který nahradí provizorní kiosek s občerstvením. Až bude hotový, tak spolu s vedlejší budovou vytvoří tvar lodi,“ uvedl starosta Dobřan Marek Sýkora a dodal, že Kotynku letos obohatí i pingpongový stůl.

Jednou z nejnavštěvovanějších vodních ploch jižního Plzeňska je nádrž v Nezvěsticích. Oficiální koupaliště to sice není, ale obec se o ně stará, jako by bylo. Přes zimu se v největší hloubce nádrže vyvalila jedna stěna. „Chystáme její opravy, které do začátku sezony stihneme. Do budoucna si pak necháme připravit odborné studie na to, jak by se mohl areál proměnit, a podle nich pak budeme postupovat,“ řekl nezvěstický starosta Lukáš Karkoš.

Koupání v Plzni a na Plzeňsku

Nejoblíbenější místa:
Plzeň: Velký bolevecký rybník, Senecký rybník, Kamenný rybník…
Plzeň-sever: Vodní nádrž Hracholusky, koupaliště Tlučná, koupaliště Nýřany, koupaliště Dýšina – Nová Huť…
Plzeň-jih: Přírodní biotop Kotynka Dobřany, Koupaliště Nepomuk, koupaliště v Nezvěsticích…