Původní kostel byl postavený v letech 1739 až 1750, protože ale chátral, byl zbořený a na jeho místě počátkem 20. století vyrostl zcela nový svatostánek. Stavba nového kostela byla zahájena 19. března 1900 podle plánů plzeňského architekta Františka Josefa Erharta v duchu pseudorománského slohu.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkOltář vyrobila firma Schreiner z Řezna, malby v oknech umělecký ústav Maier z Mnichova a varhany postavil Krištov Mueller z Teplé. Na stavbě se finančně nejvíce podíleli úherečtí sedláci. Kostel mohl pojmout až 1200 lidí.

Vysvěcení kostela a čtyř zvonů ve věži se konalo 15. prosince 1901. Kostel vysvětil za asistence 16 kněží kardinál Václav Frind. Za první světové války byly tři zvony roztaveny, v roce 1929 pak z peněz ze sbírky znovu obnoveny. Za druhé světové války byly zvony opět roztaveny.

Roku 2004 byl kostel bezplatně převedený z Římskokatolické farnosti na obec Úherce a od roku 2006 je ve správě Nadace pro obnovu kostela sv. Josefa v Úhercích, která zajišťuje jeho opravu za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, obce Úherce a dalších sponzorů. Po dokončení oprav bude kostel převedený opět na obec a bude sloužit pro kulturní a společenské akce.