„Po vyučování jsme děti vodili na obědy, pak se s nimi zase vraceli na kroužky. Teď bude všechno na jednom místě, což je skvělé,“ chválila chystanou změnu kantorka Iva Pleskačová, jejíž syn chodí do první třídy.

Ředitelka Helena Fenclová včera předala staveniště firmě. Nejdříve se zbourá čelní zeď napravo od hlavního vchodu školy. První se upraví šatny ve stávajícím objektu. „Pokud by se práce nestihly do září, jak zněl původní plán, nechceme nijak omezit výuku. Dřevostavba se propojí se současnou budovou krátkou chodbou, do které bude vchod právě přes šatny,“ upřesnila. Chybět nebude ani bezbariérový přístup.

Nové prostory nabídnou moderní jídelnu a výdejnu, jež pojmou 140 strávníků. První patro poskytne zázemí pro družinu. „Jde o velkou místnost. Může se buď využít celá, nebo se přepaží a vznikne výtvarný ateliér a učebny pro volnočasové aktivity,“ uvedla Fenclová.

Investice, jež půjde z městské kasy, se vyšplhá na 20 milionů korun. Asi 16 milionů spolkne vybudování dřevostavby, zbytek půjde na vybavení. Hotovo mělo být původně už v září. Harmonogram se zřejmě posune. „Měli jsme totiž potíže s výběrovým řízením. Nebylo jednoduché najít vhodnou firmu,“ upřesnila ředitelka újezdské školy, kam v současnosti chodí 124 dětí.