Podle Petera Rady, starosty Vochova a manažera projektu, jsou cílovými skupinami zejména senioři, nezaměstnaní, absolventi, mladiství nebo ženy na mateřské. „Na srpen plánujeme rozeslat do domácností dotazníky, ve kterých by nám lidé odpověděli, co potřebují nejvíce. Například zkvalitnění služeb domů s pečovatelskou službou a podobně,“ konstatoval Rada.

Nejdůležitější na celém plánu je prý především aktivní zapojení občanů. „Jedná se o obyvatele mikroregionu Touškovsko, tedy obcí Bdeněves, Chotíkov, Čemíny, Město Touškov, Kozolupy, Újezd nade Mží, Vochov. A dále mikroregionu Nýřansko, to znamená Blatnice, Líně, Nýřany, Tlučná, Úherce, Vejprnice a Zbůch,“ uvedl Martin Januš, regionální koordinátor Komunitního plánu.

Téměř milionový projekt je spolufinancován ze Společného regionálního operačního programu z fondů Evropské unie, zbytek doplatí mikroregiony.

Komunitní plán vznikl z iniciativy mikroregionu Touškovsko. „Sociální služba totiž přešla do správy Města Touškova. Nedalo se říct přesně, co lidé potřebují a jaké služby jsou pro ně prioritní. Proto jsme se rozhodli zrealizovat tento projekt, abychom věděli, co vlastně lidé chtějí,“ vysvětlil Rada.