Právě jeho dobrozdání rozhodne o tom, jestli český mistr přivítá v polovině února v Evropské lize německé Schalke v Plzni nebo se tisíce fanoušků Viktorie znovu přesunou do pražského Edenu.

Prohlídka byla pečlivá, jak se dalo očekávat. „Bylo toho opravdu dost. Vše se jelo podle předem daného manuálu. Trávník, výhledy pro fanoušky, VIP prostory, prostory pro hráče, místa pro autobusy, přístupové cesty, vybavení pro novináře,“ vypočítal některé z kontrolovaných míst Pavel Pillár, mluvčí klubu.

Pečlivost komisaře ale nebyla pro zástupce Viktorie nijak překvapující. „Očekávali jsme to, jelo se přesně podle manuálu pro zápasy Evropské ligy, který jsme měli k dispozici předem,“ vysvětluje Pillár. Tento itinerář je srovnatelný s materiálem pro Champions League.. „Liší se jen v drobnostech,“ připomíná mluvčí Viktorie.

Plzeňský klub nyní čeká na konečný verdikt. „Komisař sepíše report z prohlídky, přidají se fotky, které se na stadionu udělaly,“ popisuje Pillár další postup. Analýzu zhodnotí komise UEFA a pošle klubu stanovisko. „Měli bychom se ho dozvědět pravděpodobně v příštím týdnu,“ odhaduje Pavel Pillár.

Pillár nechce zatím tipovat výsledek rozhodování, ale z prohlídky má dobrý pocit. „Myslím, že jsme byli dobře nachystaní, nikde jsme se lidově řečeno nezasekli,“ dodává. Také technický náměstek primátora Petr Rund (ODS) míní, že rozhodnutí UEFA by mohlo být kladné. „Při prezentaci, které jsem se zúčastnil, byly podle mě požadavky splněny,“ optimisticky hodnotil prověrku náměstek.

Město do rekonstrukce stadionu ve Štruncových sadech investovalo v minulém roce přes 360 milionů korun.