Proti vandalům, sprejerům, opilcům a dealerům drog zasáhne podle dohody místních lidí s městem policie. V ulici se objeví kamera, která bude napojena na městský kamerový systém. Magistrát se také pokusí najít způsob, jak omezit nonstop provoz nočních podniků. Po jednání s obyvateli Kollárovy ulice a zástupci městské i státní policie to slíbil radní pro bezpečnost Robert Houdek (ODS).

„V Kollárově ulici posílí dohled městská i státní policie podle stanoveného harmonogramu. Ten ale z pochopitelných důvodů nechceme zveřejnit. Do akce se zapojí i cizinecká policie, protože v barech a hernách v této lokalitě je zvýšený pohyb cizinců. Opatření začínají fungovat v těchto dnech. Obyvatelé Kollárovy ulice by tak měli zlepšení bezpečnostní situace pocítit už brzy,“ uvedl Houdek. V ulici se objeví i městská kamera. Zatím ale není jasně stanoveno, kdy a kam přesně ji pracovníci Správy veřejného statku nainstalují.

„Požádám také právní oddělení magistrátu, aby zpracovalo stanovisko, zda bychom mohli nějakým způsobem omezit nonstop provoz heren a barů, aby tyto podniky musely mít v určených nočních hodinách zavřeno,“ vysvětlil Houdek. Právě noční bary a herny totiž přitahují nejvíce problémových osob.

Omezení otvírací doby by podpořil i starosta centrálního plzeňského obvodu Jiří Strobach (ODS). „Obecně se dá říci, že by to mohla upravit městská vyhláška. Bude ale samozřejmě záležet na stanovisku právního oddělení magistrátu,“ uvedl Strobach.

Jednání kolem Kollárovy ulice začala poté, co místní lidé sepsali kvůli bezpečnostní situaci v lokalitě petici. Jak uváděli, ulicí se mnohdy bojí jen projít. Podobný problém přitom město neřeší poprvé, petici už sepsali loni v říjnu lidé z Mánesovy ulice, v únoru se s obdobnými potížemi ozvali také obchodníci z okolí Bezručovy ulice v centru. Tam už několik týdnů funguje zvýšený policejní dohled.