„Přeznačení stojí přibližně 130 tisíc korun a je financováno z veřejné sbírky, kterou před časem klub vyhlásil,“ potvrdil Lukáš Ptáček z boleveckého odboru s tím, že značení, na němž nebude chybět piktogram vozíčkáře, je právě ve výrobě.

A proč je tras pro hendikepované zatím tak málo? „Terén musí být speciálně přizpůsoben, aby mohli vozíčkáři bez pomoci trasu projet a nestalo se, že se třeba zaseknou na kořenu,“ vysvětluje Ptáček. Hlavním investorem stavebních úprav na trase byl před několika lety plzeňský magistrát, dosud však chybělo označení trasy. Žádný další podobný okruh prý v současné době rozpracovaný není právě kvůli velké finanční náročnosti při úpravách terénu.

Trasa se poprvé veřejnosti otevře 3. dubna, už o dva dny dříve se KČT představí na apriliádě na náměstí Republiky. „Kromě dvou tras v délce 10 a 20 kilometrů jsme opět připravili soutěž pro děti i dospělé Namaluj si svou značku. Ovšem za barvy, které při značení běžně používáme my, by nás rodiče nepochválili, takže se bude malovat křídami a fixy,“ doplňuje Karel Kašpar, který sám obnovuje turistické značení už více než třicet let.

Nové trasy pro vozíčkáře

Modrá trasa ´Olympijský okruh´: Kolem boleveckých rybníků, cca 4 km
Červená trasa ´Kolem rybníků´: Pod Bílou Horou - Košinář - Senecký rybník - Vydymáček - Bolevec, cca 5 km