„Chtěli jsme udělat změnu a myslím, že se to povedlo. Je to taková lepší atmosféra,“ uvedl ředitel Základní školy ve Vrčeni Pavel Maršalík.

Na jarmarku si lidé mohli zakoupit výrobky žáků a jejich rodičů, perníčky, svícny, jmelí, keramiku,..

„Výtěžek z prodeje použijeme na věci do školní družiny. Každoročně část peněz posíláme také na dobročinné účely, letos to bude tisíc korun. Tuto částku tentokrát pošleme nadaci na transplantaci kostní dřeně,“ dodal ředitel.

Veřejnost si akci nemohla vynachválit. „Moje děti sem dříve chodily do školy. I když už sem nechodí, jezdím sem na vánoční jarmark pravidelně. Je to pěkně udělané. Koupila jsem si hvězdičku a keramický koflíček na čaj,“ řekla nám například Jana Jirková z Tojic.

Připraven byl i kulturní program. S pásmem koled vystoupily děti ze Základní školy Vrčeň a několik žáčků zahrálo na flétnu, což na farní zahradě navodilo úplnou vánoční atmosféru.

„Škola ve Vrčeni je sice malá, ale rodinná. Dětem se zde učitelé mohou individuálně věnovat a to je hrozně moc důležité. Líbí se mi také komunikace školy s rodiči. Navíc, i když je to venkovská škola už od 1. třídy zde děti pracují na počítači a tvoří projekty,“ nenechá na vrčeňskou základku dopustit Jitka Kunhlová z Nepomuka, která do ní denně dováží své dvě děti: destiletého Káju a pětiletého Toníka.

„Je to zvláštní, ale na mé děti platí trest, když jim řeknu, že za trest nepůjdou do školy. Dokonce prohlašují, že jsou letní prázdniny dlouhé, že už chtějí zase do školy,“ dodala s úsměvem paní Jitka.