Už podvanácté se totiž koná akce Deníku a Českého rozhlasu s názvem Česko zpívá koledy.

„Děti už se na zpívání koled moc těší. Měli jsme dokonce speciální soustředění zpestřené bruslením,“ tvrdí sbormistryně Jiřiček Jarmila Procházková.

Program v Plzni začne už v 17.45, kdy právě Jiřičky naladí návštěvníky trhů několika vánočními písněmi, chybět nebude ani slavná Tichá noc. V šest už přijde na řadu pět koled, které v jednu chvíli zazpívají lidé po celé republice.

Česko zpívá koledy - náměstí Republiky v Plzni
Česko zpívá koledy. V Plzeňském kraji na 35 místech

Na náměstích i v domácnostech zazní opět celkem šest vánočních písní. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí.

„Zpívat se bude doslova po celém regionu. V Břasích, Staňkově, Konstantinových Lázních, Nýrsku, Horažďovicích a v mnoha dalších obcích. Samozřejmě se na vás budeme těšit také na plzeňském náměstí,“ vysvětluje regionální šéfredaktor Kamil Kacerovský. Připomíná, že možnost zazpívat si s Deníkem má každý, klidně v pohodlí domova.

Koledy totiž budou vysílat všechny regionální stanice Českého rozhlasu 7. prosince od 18 hodin. Přenos můžete sledovat i online na youtube kanálu Koncerty Českého rozhlasu. Zpěvníky vyjdou v dnešním vydání Deníku, najdete je i na webu www.ceskozpivakoledy.cz.