„Na Viktorku budu vzpomínat jen v dobrém. Zažil jsem tam to, o čem jsem ani nesnil. Mohu odejít se vztyčenou hlavou. Neberu to tak, že jsem tam já něco dokázal, ale že jsme to dokázali my všichni. Výsledek je za námi vidět a jsem za to rád," řekl ČTK na letišti před odletem do Turecka Kolář, který je nejlepším střelcem v historii Viktorie.

„Neumím popsat pocit, který z toho mám. Byly to fajn roky, sešla se tam skvělá parta a fajn lidi. Pěkně to do sebe zapadlo a byla z toho taková éra. Vzpomínám na to rád a teď je čas otočit stránku," doplnil Rajtoral.

Oba budou vzpomínat především na výjimečnou partu v kabině a na velké zápasy v Lize mistrů. „Těch krásných vzpomínek je více, ale určitě tam patří zápasy v Lize mistrů s Barcelonou, Bayernem a AC Milán. Ale nebylo by fér říkat jednu, protože jich bylo opravdu spoustu. Ale to je jen dobře. Kdyby byla jen jedna, tak by to nebylo tak dobré," prohlásil Rajtoral. „Těch šest let bylo fantastických. Viktorce budu dál držet palce," dodal.

Oba mrzelo jen to, že jejich odchod se uskutečnil narychlo, neměli tak ani možnost se pořádně rozloučit s fanoušky a kabinou. „Trochu nás mrzí, že jsme se nestihli rozloučit, ale snad k tomu ještě dojde," věří Rajtoral.

Jelikož Gaziantep leží poblíž hranic se Sýrií, kde probíhá válka, oba v důsledku zpráv z médií řešili i otázku bezpečnosti. „To byla první věc, o které jsem přemýšlel. Ale byli jsme ubezpečeni, že je tam všechno v pohodě. Tam se nic velkého neděje. To jsem si zjišťoval," řekl Kolář.

Generální manažer Viktorie Adolf Šádek oběma hráčům za jejich působení v Plzni poděkoval. „Významně se podíleli na úspěšné novodobé historii Viktorie Plzeň a za to jim patří velký dík. „Nyní však nastal čas na změnu, rozhodli jsme se přebudovat kádr a hráči mají možná poslední možnost vyzkoušet si zahraniční angažmá," dodal Šádek.