Prvním tipem z Knihovny města Plzně je Smrt papaláše od Jana Bauera. Příběh se odehrává v období tuhé normalizace. V budově deníku Rolnické listy je nalezen mrtvý plukovník Státní bezpečnosti, přítel šéfredaktora. Případ je odejmut kriminalistům a přebírá ho StB, která s jeho vyřešením není schopna pohnout. Zemřel muž náhodou nebo to byla vražda?
K zapůjčení je i publikace Zdeňka Roučka Šumavou Karla Klostermanna. Navazuje na úspěšné knihy Tenkrát na Šumavě a Předválečnou Šumavou. Je sestavena z fotografií tohoto kraje, které vznikly mezi roky 1875 a 1914.
Ani dnes nebude chybět tip pro děti, tentokrát Garfield a záhadná mumie. Obtloustlý kocour a jeho psí kamarád Odie jsou přes noc zavřeni v muzeu, kde probíhá výstava egyptských artefaktů. Zvířecí hrdinové se brání uvěřit mýtu o oživlém faraonovi, dokud ho nespatří na vlastní oči…
Pro malé šikuly je i první tip ze Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje. Publikace Praktická angličtina pro děti: aby se rychle rozmluvily od Jany Hanšpachové a Zdeňky Křížové nabízí náměty na konverzační hry, při kterých děti získají běžnou slovní zásobu. Posiluje i schopnosti dětí aktivně se ptát a odpovídat či vyjádřit požadavky a pocity.
Kniha Bohové, chrámy, obřady a lidé: náboženství staré Mezopotámie od Ivana Hrůši předkládá ucelený přehled o víře civilizace patřící k nejstarším na světě. Po nepostradatelném přehledu dějin následuje sedm tematických kapitol, ve kterých autor téma podrobně rozpracovává. Výklad je doplněn ukázkami 130 starých mezopotámských náboženských textů.
Daniel Straka