Dvacítku plzeňských autobusů a stejný počet trolejbusů a tramvají ozdobí v listopadu kníry. Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) se připojují k podpoře projektu Movember.

Kníraté vozy budou řídit kníratí šoféři, podnik také zahájil sbírku mezi zaměstnanci. „Vybraná částka bude zaslána na účet projektu,“ konstatuje mluvčí PMDP René Vávro.

Akci podporuje už šestým rokem i plzeňská Fakultní nemocnice (FN). Její ředitel Václav Šimánek se ve čtvrtek spolu s dalšími pracovníky nemocnice oholil a teď je čeká měsíční pěstování kníru. Nemocnice také vyzývá širokou veřejnost a firmy – přidejte se a podpořte osvětu týkající se mužského zdraví. Do společné movemberovské kampaně se s FN Plzeň zapojili i hokejisté HC Škoda Plzeň.

Charitativní kampaň Movember začíná prvním listopadem a rozšiřuje povědomí o rakovině prostaty, varlat a upozorňuje na problematiku duševního zdraví a sebevražd. Celý měsíc si proto muži po celém světě nechávají narůst knír a organizují se různé společenské a sportovní akce.

V České republice Movember zastřešuje nadační fond Muži proti rakovině, který podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu a pomáhá získat finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů.

Výstava, která přibližuje Plzeňanům projekt výstavby nové městské čtvrti mezi Americkou a Sirkovou ulicí a Denisovým nábřežím
FOTO: Projekt Ameside na místě bývalého Inwestu počítá s výstavbou až 120 bytů