„Je to tradiční akce, která se pořádá pokaždé v jiném městě u příležitosti začátku Týdne knihoven. Letos je poprvé hostitelským městem Plzeň,“ řekla Ivana Horáková, předsedkyně knihovníků a informačních pracovníků Plzeňského kraje.

Jedním z hlavních bodů happeningu byla soutěž nazvaná Jeptiščin běh. Týmy knihovnic, rozdělené podle měst hledaly v kostýmech jeptišek „poklad“ v prostoru Státní vědecké a studijní knihovny Plzeňského kraje. Pomáhaly jim k tomu literární indicie.

„Ocenění, které úspěšné týmy získaly, bylo stylové. Obsahovalo totiž všech pět P, která jsou pro knihovníky důležitá. Jsou to: pečlivost, pracovitost, pergamen, peníze a pivo,“ dodává Horáková.

V rámci akce se představil dětský pěvecký sbor Gutta, který kromě představení svých pěveckých schopností zahrál divákům rovněž pohádku Hrnečku vař.

„Přijeli jsme sem z Prahy. Happening je jako vždy dobře připravený. Ale je tu asi nejmenší účast ze všech ročníků, na kterých jsem byla. Je to kvůli špatnému počasí,“ říká Ivana Marhová, která už 31 let pracuje v Knihovně Akademie věd.

„Akce je až na počasí dobrá. Líbilo se mi vystoupení sboru. Hlavně mě těší, že se v Plzni sešlo tolik knihovníků,“ konstatuje Marian Přibyl, student Knihovnických a informačních systémů na škole MuDr. Švejcara.