Plzeňský kraj – Agresivní cizinci, sebevražda, vážná zranění, dopravní nehody – to vše zaměstnávalo pracovníky záchranných složek o letošních Vánocích. Práci jim přidělal i planý poplach, který zalarmoval všechny složky IZS včetně vrtulníku.

Již před sedmou hodinou večerní na Štědrý den napočítali krajští záchranáři na 110 výjezdů, celkový počet se pak zastavil na čísle 145. První vážnější výjezd byl k tepennému krvácení, které si přivodil podnapilý muž v Plasích, když rozbil skleněnou výplň dveří. Následovala cesta k opilému Slovákovi ve Štěnovicích, který měl být podle prvotních informací v bezvědomí. Po příjezdu záchranářů, však zázračně nabyl vědomí a začal být agresivní. „Musel být umírněn za pomoci donucovacích prostředků,“ uvedl mluvčí zdravotnických záchranářů Martin Brejcha. Další Slovák se pustil do křížku se záchranáři v Boru na Tachovsku poté, co mu přijeli na pomoc po dopravní nehodě, jíž byl účasten. Jejich úsilí odměnil plivanci a nadávkami.

Vánoční stres lidé nezvládli na třech místech na Plzeňsku. V Rabštejnské ulici muž dokonce vylezl na parapet a vyhrožoval skokem. Úmysl ukončit život bohužel naplnil muž, který si dobrovolně lehl na železniční koleje v obci Dnešice na jižním Plzeňsku.

Nepochopitelnou legraci si udělal anonym v noci na pondělí. Na tísňovou linku ohlásil fiktivní nehodu dvou automobilů s nákladním vozem na Tachovsku, přičemž účastníci nehody si měli přivodit vážné poranění. Zbytečně tak zaměstnal záchranáře včetně letecké služby. „Z našeho pohledu se jednalo o cokoliv, jen ne o svátky klidu a pohody,“ shrnul letošní svátky Brejcha.