Nebude se tak jako předchozí ročníky konat v KD Peklo, které je kvůli havarijnímu stavu dlouhodobě uzavřeno, ale v obchodním domě na Americké třídě, kde dříve sídlil Prior. Termín je středa 30. ledna.

„Umožníme návštěvníkům veletrhu nejen najít lepší práci, ale také zavzpomínat na místo, které snad každý Plzeňan minimálně jednou v životě navštívil,“ sdělila Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka společnosti. Pracovní nabídky převažují nad množstvím lidí bez práce a v takové situaci bývají zaměstnavatelé ochotni připlatit na mzdách.

„Nezaměstnanost je již delší dobu velmi nízká, v Plzeňském kraji je to konkrétně 1,85 %. Na trhu práce proto přibývá těch, kteří hledají změnu, lepší práci, lepší podmínky, něco navíc. Veletrh je jedinečná příležitost přijít pohovořit s personalisty, najít svého vysněného zaměstnavatele a třeba také zjistit svoji cenu na trhu práce,“ dodává Pirnosová.

Mezi vystavovateli je dlouhá řada velkých zaměstnavatelů regionu jako například EvoBus, Automotive Czech Plzen, Kermi, Konplan, Penny Market a mnoho dalších. Nabízet se bude několik set pracovních pozic na místa v celém Plzeňském kraji.

„Aktuálně firmy hledají všechny úrovně kvalifikací a opravdu rozmanité profese pro muže i ženy. Spektrum nabízených pracovních pozic je opět velmi široké. Firmám chybí lidé v provozu stejně jako v administrativních pozicích, v odděleních kvality, nákupu, obchodu, IT a podobně,“ informuje Pirnosová.

Veletrh je určen všem, kdo hledají práci či brigádu – lidem bez rozdílu věku či vzdělání, těm, kteří chtějí změnu či jsou aktuálně nespokojeni se svým místem, studentům posledních ročníků středních škol a jejich učitelům, vysokoškolákům i lidem registrovaným na úřadu práce. Všichni návštěvníci mají vstup zdarma.

Velký zájem bývá tradičně i o doprovodný program. Na návštěvníky čeká řada přednášek, poraden i aktivit pro radost. Na veletrhu budou opět vyhlášeny ceny Mamma/Parent Friendly pro podniky přátelské rodině, které vyhoví podmínkám hodnocení a vytvářejí dobré podmínky pro zaměstnance s rodinami, např. zkrácené úvazky, pružnou pracovní dobu, firemní školky či jesle, akce pro rodiny s dětmi či umožňují péči o rodinné příslušníky.

„Veletrh nejen vzdělává a propojuje uchazeče s podniky, ale také pomáhá. Již tradičně sbíráme na veletrhu staré dioptrické i sluneční brýle a společně s Lions Clubem je posíláme potřebným.,“ uzavírá Pirnosová.