V Plzni se zavírají klasické jídelny, řeznictví a uzenářství. Například tradiční firma Pirník, která fungovala od roku 1993, ukončila výrobu na konci roku 2018. „Je to škoda. Mizí Pirník, Vamil, Adrie a podobně. Pracuji na stavbě a jsem stará škola, k obědu chci guláš,“ postěžoval si Václav Boček z Plzně.

V centru Plzně zmizelo také řeznictví Vamil. Na jeho místě je nyní řeznictví Ta Farma, které má v nabídce i maso z volných chovů.

V dříve vyhlášeném bufetu Adrie na Klatovské třídě zkrachovalo několik majitelů, kteří chtěli zašlou slávu obnovit.

„Problém je, že tento druh stravování vyhledávají spíše starší lidé, a to nestačilo,“ konstatoval poslední majitel Jaroslav Malota.

Podle nutričních poradců jedí Češi mnohem zdravěji než v minulosti. Hlavně mladí. Ke svačině nechtějí rohlík se salámem a k obědu guláš nebo sekanou. Raději jdou na sushi nebo čínu. „Ve školní jídelně nejím, školu mám v centru, tak chodíme na něco zdravého. Naproti je nová saláterie místo jídelny, která tam byla dřív,“ řekla gymnazistka Karolína Ostrá.

Přesto jsou v Plzni místa, kde je možné si dát svoji oblíbenou sekanou nebo dršťkovou polévku. Jsou to místa, která nejsou závislá na prodeji pouze těchto produktů.

„Letos otevřeme bistro Zeman v Solní ulici, kde budou v nabídce nové produkty podle vlastních receptur, po kterých je poptávka. Zákazníci si budou moci vybrat z široké nabídky, od pečených mas a teplých polévek až po sekanou a vinnou klobásu,“ uvedla Nikola Vlastníková z marketingového oddělení Zeman maso uzeniny, a.s.

Kristýna Žítková