Problém vidí právě ve špatném počasí. To se však má podle meteorologů tento týden zlepšit a na konci pracovního týdne potěší milovníky vodních radovánek tropické teploty kolem 30 stupňů Celsia.

Ohledně počtu klientů jsou v kempu Veselý Habr u Volduch na Rokycansku rozpačití. Na jaře totiž odpadly školní výlety, srazy automobilových nadšenců. Až začátek července přinesl podle provozovatele kempu Vlastislava Veselého oživení. „Lidé využívají možnost ubytování v chatkách s kapacitou 90 lidí, karavanech nebo pod stanem. Převažují čeští návštěvníci“ sdělil Veselý.

S opožděnou sezonou však trápí Veselého dramatický nárůst cen. „Vodu sice máme vlastní, jenže elektrická energie a plyn rapidně zdražují,“ zhodnotil.

Provozovatelka tábořiště Kobylka na řece Berounce Jiřina Skleničková Deníku řekla, že letošní léto je z hlediska návštěvnosti kempu slabší než loni. „Zatím je zhruba o 40 procent nižší než loni. Nevíme, čím je to zapříčiněné. Jestli je to špatným počasím, nebo zda lidé mají strach z covidu, nebo jestli šetří,“ uvedla Skleničková.

Kladně letošní sezonu hodnotí jednatelka Autokempu Babylon na Domažlicku Simona Schlägelová. „Myslím si, že se dostaneme na návštěvnost, jaká byla v loňském roce i přesto, že loni bylo krásné horké léto. Letos nám to deštivé počasí trochu zkomplikovalo, ale my si jako kemp nestěžujeme,“ popsala situaci.

Podle ní jsou momentálně všechny chaty zaplněné, lidé však kvůli špatnému počasí nejezdí pod stany. Také cizinců přijelo letos na Babylon méně. „Převažuje česká klientela. Domníváme se, že zahraniční klienti nevědí, jaké jsou u nás podmínky aprotiepidemická opatření. Je složité je někde najít,“ upozornila Schlägelová.

TROPICKÉ TEPLOTY

Plzeňská meteoroložka Jana Stacke informovala, že tento týden čeká Plzeňský kraj oteplení „Dnes a ve středu bude až 27 stupňů, ve čtvrtek 28 a v pátek až 31 stupňů Celsia,“ konstatovala s tím, že o víkendu by region mohla zasáhnout studená fronta.

„V pracovním týdnu však bude od středy jasno až polojasno. V pátek by se mohly ojediněle objevit přeháňky nebo bouřky,“ uzavřela Stacke.