Pokud si chcete užít dovolenou v kempu u vody, nemusíte nutně vyjíždět za hranice kraje. Deník se podíval na to, jak vypadá areál autokempu Ostende, který se nachází v Plzni u břehu Boleveckého rybníka.

Kemp o rozloze 4,2 hektaru v prostředí krásného lesoparku nabízí v současné době 55 chatek s celkem 155 lůžky. „V kempu máme 55 chatiček různých typů dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových. Některé mají vlastní sociální zařízení,“ popisuje Milan Čech, jednatel společnosti Bolevák Lake, s. r. o., která kemp provozuje.

Plzeň, letiště Líně, výcvik pořádkových složek
První pomoc poskytli policisté

Areál autokempu nabízí rozsáhlý prostor pro karavany nebo stany bez předchozí rezervace. Ceny jsou vcelku přijatelné za stan zaplatí návštěvníci 135 korun za noc. „Do kempu přijíždějí lidé většinou s obytnými auty nebo karavany. Nebereme na ně rezervace, jelikož disponujeme poměrně velkým prostorem. Zatím to bylo vždy dostačující,“ vysvětluje Čech. Areál je zároveň i dějištěm různých společenských událostí. „Proběhl zde sraz amerických vozidel nebo akce Vinná stezka,“ říká Čech.

V kempu mohou lidé provozovat všechny běžné letní sporty, na veřejné pláži je možné půjčit si vodní šlapadlo nebo loďku. Vyžití zde naleznou i ti nejmenší v nedávné době zde vzniklo nové dětské hřiště a trampolína pro děti. Do zdejšího Restaurantu Ostende mohou dorazit nejen ubytovaní, ale i široká veřejnost. „Restaurace, u které se nachází jedna z největších teras v Plzni, je hojně navštěvovaná,“ uvádí Čech. Milovníky klasického párku v rohlíku však potěší i stánky s občerstvením na pláži. „Spolupracujeme s kvalitními uzenářstvími. Ve stáncích tak lidé najdou i pernareckou klobásu nebo sekanou v housce,“ dodává. Návštěvníci mají k dispozici také tři ohniště, špekáčky jsou k dostání na objednávku přímo v restauraci. Na pláži se také nedávno začala prodávat rolovaná zmrzlina.

S nabídkou služeb autokempu byli oslovení návštěvníci spokojeni. „Všechno je tu čisté, uklizené, včetně sprch i záchodů. A navíc je tu krásný klid. Voda je průzračná a teplá, nemůžu si na nic stěžovat,“ řekl Deníku jeden z hostů.

Ilustrační fotografie.
Po Plzni létaly desítky uprchlých papoušků