„Volit chodím vždycky. Je to přece naše občanská povinnost,“ vysvětluje penzista. A který lístek do urny vhodil? „Volil jsem lidovce, protože hájí a prosazují zájmy důchodců i obyčejných lidí. Sociální demokrati u mě dost klesli, když v době našeho předsednictví radě Evropské unie svrhli vládu. To od nich bylo nezodpovědné. Měli jsme kvůli nim ostudu. Mohli s tím počkat, až předsednictví skončí,“ prozradil volič a tipoval, že se do Evropského parlamentu nakonec dostanou občanští demokraté.

Jak řekla šéfka doubravecké volební komise Stanislava Urksová, nejvíc lidí přišlo k urně během pátku. Dokonce prý bylo znát i to, když začal v televizi v pět hodin odpoledne fotbal. V té době prý přicházely volit pouze ženy. Muži si zašli odvolit, až když zápas skončil.

„Jedna paní musela přijít dvakrát. Zapomněla si totiž doma občanský průkaz. Jinak volby proběhly hladce. Odhadem u nás byla volební účast asi 37 procent. To je docela dost. Tipovala jsem, že přijde tak 25 nebo 27 procent voličů,“ chválila voliče Urksová.

A čím si čistě ženská volební komise krátila dlouhou chvíli v době, kdy nikdo nepřicházel? Hlavně se tu prý vařilo. Ne sice v hrncích na plotně, ale imaginárně určitě. Dámy probraly snad všechny recepty, které znají. A když už i toto téma bylo vyčerpáno, došlo i na zřejmě nejoblíbenější ženské štěbetání na téma „muži.“

Volební hlasy začnou sčítat komise v celé Evropské unii úderem nedělní 22. hodiny. Krátce poté budeme na internetových stránkách přinášet průběžné výsledky. Všechny hlasy by měly být sečteny nejpozději o půlnoci.