Video, které nám poskytla čtenářka Plzeňského deníku, zachytilo situaci, kdy závory spadly na stojící kamion. „K takové situaci tady nedošlo poprvé. Opravuje se tu silnice a tvoří se tu dlouhé kolony a řidiči stojících aut často neodhadnou situaci,“ říká třicetiletý Martin, obyvatel Kaznějova. Závory jsou zde totiž umístěné v prudké stoupající zatáčce, nejsou proto kolmo k vozovce a jejich vzdálenost od přejezdu je tak větší.

V podobném duchu znějí i komentáře k videu na sociálních sítích. „Závora "kilometr" od přejezdu, tohle je tam teď na denním pořádku. On na ten přejezd nevjel na červenou. On zůstal stát v koloně vozidel a pak teprve začal blikat přejezd, couvnout není kam, protože na tebe je nalepená kilometrová kolona. Závora není souběžně s přejezdem ale téměř kolmo k silnici, takže asi tak,“ píše například Tomáš.

Zdroj: Externí

„Tady ty závory jsou kaznějovský folklor, protože nejsou u přejezdu ze strany kamionu, tak jak jsou umístěny na všech ostatních přejezdech, ale dál, a vlastně šikmo přes silnici. Při postávání ve frontě si tohoto folklorního uspořádání nejspíš kamioňák nevšiml, nicméně od přejezdu byl stále ještě několik metrů. Podobné situace tam člověk může vidět prakticky denně,“ píše uživatel Ronaldo. 

Podle ŘSD by oprava vozovky od železničního přejezdu směrem na Plzeň měla být hotová do konce září letošního roku.