„Je to házení klacků pod nohy,“ tvrdí místostarosta trojky Radislav Neubauer (ČSSD), podle něhož by se neúměrně protáhlo období, kdy je bufet prázdný.
„Než to schválí rada města a celé to zprocesujeme, jsou čtyři měsíce pryč,“ míní Neubauer s tím, že případní zájemci už o možnosti pronájmu Adrie vědí dlouho. „Takže pokud někdo nevstane z mrtvých, kratší doba stačí,“ rozčiluje se místostarosta.
Podle náměstka primátora Miloslava Šimáka (ČSSD), který vyjádření trojce napsal, je delší doba vhodná právě kvůli zájemcům. Měli by podle něj mít dostatek času si nabídku rozmyslet a prostory prohlédnout. „Při vyvěšení na 15 dní mohou být pod tlakem,“ varuje Šimák. Dodává, že jeho dopis je pouze doporučením. „Navíc v minulosti mnohdy obvod jednal i navzdory vůli bývalého vedení města,“ upozornil náměstek.
Obvodní rada nakonec rozhodla, že se doporučením magistrátu řídit nebude a nabídku vyvěsí pouze tři týdny. „I tak je to o týden déle než obvykle,“ podotýká starosta trojky Jiří Strobach (ODS). Nově už také nebude stanoven minimální nájem a stane se z něj jediné kritérium při výběru. Předchozí majitel, Gastro Plzeň, tu platil téměř 62 tisíc měsíčně. Trojka pak třísetmetrový prostor, který má dvě podzemní podlaží, nabízela za 40 tisíc, ale nepodařilo se jí ho udat ani za necelých 29 tisíc korun bez daně.
„Ať tentokrát každý zájemce zváží, za kolik je schopný tu svůj obchod provozovat, a nabídne nájem,“ radí náměstek Šimák s tím, že pokud bude cena nižší, než je v místě a čase obvyklé, musí ji schválit kromě obvodní radnice i magistrát. Podle Strobacha zůstávají ostatní podmínky stejné. Obálková metoda, povinná vratná kauce 100 tisíc i zachování potravinářského sortimentu. „Může tu být nejen rychlé občerstvení, ale i restaurace nebo kavárna,“ potvrdil starosta.