Žena, podle informací Deníku z Tachovska, jela v pendolinu směřujícím z Prahy na Cheb. Měla roušku, ale neustále kašlala a její zdravotní stav se zhoršoval. Byli tak informováni zdravotníci. „Paní zjevně vykazovala známky onemocnění COVID-19, s tím, že bez vyšetření, anamnesticky i cestovatelsky, se tato diagnóza brala vážně,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Vlak byl proto před dvacátou hodinou odstaven na plzeňském hlavním nádraží, kde už na něj čekali zdravotničtí záchranáři, policisté a drážní hasiči, samozřejmě řádně vybavení ochrannými prostředky. „Žena nebyla transportována do nemocnice, ale za všech potřebných opatření byla převezena do domácí karantény, kterou nařídil hygienik,“ doplnila Svobodová.

Lidé ze Šumavy se bojí, že přijedou chataři, chalupáři a turisté, zejména z Prahy, a přivezou nebezpečný virus. Takto vypadalo ve čtvrtek parkoviště v Modravě.
Pražáci, nejezděte, máme strach, žádají lidé chalupáře na Šumavě i jinde

„Ve vlaku bylo celkem sedmnáct osob,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová s tím, že policisté u všech zjistili totožnost a dalších potřebné informace a ty předali pracovníkům krajského hygienické stanice.

Nejhůře podle dostupných informací dopadli vlakvedoucí a průvodčí, kteří přišli se ženou do přímého styku. Oba musí podle informací Deníku do karantény. To cestující, kteří všichni seděli v jiných vagonech, se jen zdrželi, do karantény nemusí. „Po příjezdu soupravy do železniční stanice Plzeň hl. n. bylo pendolino odstaveno a dále odřeknuto. Jednotky IZS zasahovaly přibližně 30 - 60 minut. Cestující byli evakuováni a pokračovali dále následující spojem. Souprava pak byla přemístěna do Chebu, kde byla desinfikována,“ uvedla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. Doplnila, že ČD prosí zákazníky o solidaritu a maximální ohleduplnost k sobě i ostatním.

"Vzhledem k tomu, ze se žena nedostavila k provedení testu na hygienickou stanici a kontaktni telefon měla vypnutý, poskytli naši policisté součinnost KHS, kdy se jim ženu po opakovaných pokusech podařilo zkontaktovat. Ta uvedla, ze po celou dobu byla v místě svého bydliště a spala," doplnila ve čtvrtek odpoledne tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková Jersáková.

Plzenští strážníci provádějí při pochůzkách v rekreační oblasti Bolevecké rybníky dohled nad dodržováním bezpečnostních opatření kvůli zabránění šíření koronaviru.
Policisté kontrolovali nošení roušek či šátků