Plzeňskému deníku to sdělil Ivan Hlaváček, jednatel plzeňské společnosti InterCora, která projekt buduje v areálu bývalých kasáren v Plzni na Borech mezi ulicemi Sukova a Kaplířova. Náklady na výstavbu první a druhé etapy přesáhnou jeden a půl miliardy korun.

„Už tuto středu tu v rámci ukončení první etapy projektu otevře svůj hobbymarket společnost OBI,“ informuje Hlaváček.

S prodejní plochou přes dvanáct tisíc metrů čtverečních by se mělo jednat o největší obchod firmy v České republice. Vybudovala jej tu i přes to, už v Plzni jeden obchod má.

„Čísla průzkumu agentury Median i prodejní výsledky našeho stávajícího marketu na Borských polích ilustrují, že Plzeň je pro hobbymarkety velmi zajímavou lokalitou,“ říká marketingová manažerka společnosti OBI Zlata Ulrichová.

V současné době pokračuje v prostoru bývalých kasáren stavba druhého etapy, jejíž součástí bude obchodní centrum s Kauflandem. „Nebude chybět řada menších obchodů, které by měly nabídnout například elektro, sportovní potřeby, nebo obuv a oděvy,“ říká Hlaváček. Pro návštěvníky tu budou k dispozici také restaurace či kavárny. Otevření druhé etapy je naplánováno na Vánoce letošního roku.