„Samozřejmě se nedá říct generální verdikt, jaký bude rok 2010, ale mám jasné indicie ukazující na pozitivní ekonomickou stránku,“ říká žena, která se karetním výkladům věnuje už přes dvacet let. Nejlépe se podle ní v tomto směru povede lidem narozeným v takzvaně ohnivých znameních zvěrokruhu, tedy Beranům, Lvům a Střelcům. Zlepší se prý i mezilidské vztahy. „Rok 2010 je rokem nalezení vlastního středu a spojení se s vyšším Já. Numerologicky v roce 2010 vstoupíme do osobní roční vibrace čísla tři, což je symbol komunikace, léčení, zázraků, mezilidských vztahů a Božího vedení,“ vykládá Masopustová.

Oporu pro svá tvrzení dokládá žena i tvrzením slavného Nostradama. „Z jeho proroctví vyplývá, že na konci roku 2010 nebo začátku roku následujícího rozpoutá nějaký starý státník válku a ta přijde na vrcholu blahobytu. V této válce bude hlavní úder namířen proti Velké Británii,“ předpovídá Masopustová.

Numeroložka Dana Poková se s Masopustovou shoduje především na tom, že rok 2010 přinese zlepšení v mezilidských vztazích. „Trojka, kterou získáme součtem číslic letopočtu, je svěží číslo, lidé jsou plni očekávání a komunikují spolu. Rok 2010 bude určitě lepší než ten, který dnes končí,“ říká Poková. Černé vize v podobě válečného konfliktu do určité míry připouští. „Pořád se mluví o roce 2012, dokonce i v souvislosti s nějakým koncem. V podstatě jde o to, že až do roku 2012 budeme přemýšlet trošku jinak. Tohle období začalo už rokem 2000. Dvojka na začátku letopočtu byla začátkem éry, kdy lidé přestali myslet sami na sebe a nastala doba spolupráce. V tomto směru námi nejspíš něco musí otřást, abychom si uvědomili pravou podstatu věci, a je samozřejmě možné, že může jít třeba i o nějaký válečný konflikt,“ uzavírá Poková.

Podle sociologických průzkumů věří v České republice prognózám astrologů a numerologů asi třetina obyvatel. Sedm lidí z deseti čte dokonce pravidelně horoskopy.