Doposud museli lékaři Dětské kliniky převážet malé pacienty kvůli vyšetření EEG na jiná oddělení. „To byla zátěž pro nás i pro samotné pacienty, navíc jsme byli limitováni tím, jak často můžeme vyšetření provádět," svěřil se lékař Dětské kliniky Lumír Šašek.
Nový přístroj umožňuje kontinuální sledování aktivity mozku. „Vyšetřují se tím pacienti, jež mají závažné křečové stavy, které se vyskytují u pacientů s epilepsií, ale i u dětí s úrazy hlavy či podezřením na poškození mozku," vyjmenoval odborník s tím, že vyšetření přístrojem EEG je tedy relativně časté.
Další přístroj, který Kapka naděje pořídila, vyšetřuje funkce trombocytů při poruchách srážení krve u dětí.
„Dříve jsme museli kojencům nebo batolatům odebírat i 16 mililitrů krve, kdežto u nového přístroje postačí jeden nebo dva mililitry krve," popsala výhodu nové techniky zástupkyně přednosty Dětské kliniky FN Plzeň Zdeňka Černá. Přínosné je podle ní i to, že výsledky lze získat velmi rychle. „S novým přístrojem jsou známy do 24 hodin, dříve jsme museli na diagnostiku čekat i týdny," doplnila Černá.
Kromě přístrojů byla pořízena také sanitární technika, která byla použita na hematoonkologické oddělení a oddělení větších dětí.