Mnoho Čechů letos plánuje dovolenou v kempech, což je patrné i v Plzeňském kraji. Provozovatelé kempů mají už nyní téměř zaplněné kapacity na léto. Ti, kteří chtějí trávit dovolenou v chatkách, by si měli s rezervací pospíšit.

V Autocampu Ostende Plzeň Bolevák spustili rezervace na letní sezonu zhruba před 14 dny. „Momentálně lidé objednávají pobyty opravdu hodně. Zaznamenáváme vyšší zájem než loni. Bohužel ale nikdo neví, kdy vláda kempy otevře. Mnoho klientů také vyčkává, jak se bude situace vyvíjet. Zatím si tedy pobyty rezervují na letní prázdniny, kdy každý doufá, že už budou ubytovací zařízení v provozu,“ řekl jednatel kempu Milan Čech.

Podobné je to i v Autocampu Hnačov, kde už ale například větší chaty mají na sezonu téměř zcela obsazené. „Volné jsou na část srpna a ještě máme k dispozici menší chaty. Řekla bych, že větší zájem je podobně jako v loňském roce, kdy už také hodně lidí zůstávalo v Čechách. Zatím ale nevíme, co bude, čekáme, jaká opatření se nás budou týkat. Očekávám, že pak ještě poptávka poroste, stejně tak s přicházejícím slunečným počasím,“ řekla ze hnačovský kemp Veronika Černá.

Například v kempu v Nýrsku už mají nyní plno ze zhruba osmdesáti až devadesáti procent. „U nás dělá sedmdesát procent stálá klientela, která si objednává pobyt rok dopředu. Jen doufáme, že pro kempy budou platit stejné podmínky jako vloni,“ sdělila provozovatelka Alena Hošťálková.

Chystané novinky

Hosté kempů se mohou těšit i na novinky. V boleveckém kemp jich bude hned několik. „Rozšíříme služby na hlavní pláži. Budou tam nové stánky s občerstvením, např. se zmrzlinou, s pizzou. Pizzu bude připravovat Ital,“ vyjmenoval Milan Čech a tím, že významné rekonstrukce neplánuje. Dělají pouze klasickou údržbu. „Zavření už nás stálo docela dost peněz,“ poznamenal Čech.

Jedna novinka láká návštěvníky i do hnačovského kempu. Je jí wakepark, který tam byl nově vybudován a bude fungovat první sezonu. Jeho součástí jsou dvousloupové vleky pro dvě dráhy. Jedna dráha je kratší, 160 m, s menší výškou lan pro začátečníky, druhá lana na dráze dlouhé 200 m jsou už do výšky 9,5 metru, kde jsou už i překážky.

Nadstandardní hygienická opatření podle Čecha v boleveckém zařízení nepřipravují. „Nic jsme se ještě nedozvěděli, takže zatím počítáme s tím, co platí nyní – roušky, dezinfekce a další. Rádi bychom se nachystali, ale nevíme na co,“ uvedl. Stejný postoj mají i ostatní provozovatelé kempů. Čekají, co vláda nařídí, aby mohli otevřít.