„Potvrdili jsme vítěze výběrového řízení, tedy firmu, která ho odkloní. Náklady vyčíslila na 5,6 milionu korun bez DPH," řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Ivo Grüner (ČSSD). Jde už o druhý tendr, z prvního vítěz nevzešel, firmy se nevešly do cenového limitu. Nyní běží lhůty pro případné odvolání neúspěšného uchazeče.

Bez vyřešení přeložky kanalizačního sběrače pro celé Zadní Skvrňany nelze haly postavit – kvůli případné havárii se nedá stavět přímo nad ním. „Tenhle sběrač papírově vůbec neexistoval, přišli jsme na něj ve chvíli, kdy jsme začali plánovat haly," podotýká Grüner.

V areálu Středního odborného učiliště elektrotechnického budou od školního roku 2016/17 sídlit také studenti Sportovního gymnázia Plzeň. Právě pro ně se nové multifunkční haly staví. Jde o zařízení pro judo a různé míčové hry. Náklady na ně vzrostly na 64 milionů korun bez DPH. „Rozhodlo se, že tu bude plnohodnotné házenkářské hřiště, k tomu přibyl požadavek na hlediště, zázemí či bezpečnostní prvky," obhajovala náklady už dříve náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková (KSČM).

Stavební práce mají začít v únoru a skončit v srpnu. „Spíš než přeložka kanalizačního sběrače může termín ohrozit počasí," tvrdí Grüner.