Podle místostarosty Josefa Skály může za potíže s kanalizací materiál. „Několik rour se už skutečně muselo vyměnit a další budou zřejmě následovat. Zjistilo se, že materiál, ze kterého byly některé vyrobeny, byl nekvalitní a praskal. Kolik celkem se jich bude muset dát nových, to říci nedokážu,“ uvedl místostarosta.

Část kanalizace podle něho popraskala například v Lomené ulici. Zatímco o její opravu se teď postará stejná firma, která na místě práce nedávno ukončila, náklady prý slíbil uhradit výrobce kanalizačních rour.

„Je to nepříjemná věc, navíc nás trochu zdržuje od práce,“ podotkl místostarosta. Zastupitelé Zbůchu si totiž jako jeden ze závazků pro letošní rok určili vybudování splaškové kanalizace, která tam dosud chyběla. „Celkem je to asi 13 kilometrů nové sítě, hotovi bychom rádi byli v prvním čtvrtletí příštího roku. Právě v této době se pracuje na kanalizaci například v Luční ulici,“ dodal Skála.

Podle informací Deníku není ale Zbůch jedinou obcí s tímto problémem – potíže s podobně nekvalitními praskajícími kanalizačními rourami mají prý i v několika dalších obcích na Plzeňsku. Také v nich se má situace řešit výměnou.