Jeden z kvádrů je už opracován, na druhém se pracuje. Na začátku prosince převeze bloky do České republiky firma APB. Radnice následně vypíše zakázku na vyleštění kamene, zhotovení písma, usazení obou pylonů a další úpravy okolí památníku U Práce. Celé dílo má být hotovo do konce dubna 2018, aby se pietní akt mohl uskutečnit na tradičním místě.

„Lom v místě Saint Salvy de la Balme je největším žulovým lomem ve Francii, současně patří k největším v Evropě. Celkem tam pro nás vylomili šest bloků, z nich vybrali dva nejlepší,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS), který se byl tento týden s šéfem magistrátního odboru investic Pavlem Grisníkem v lomu podívat.

Původní pylony památníku U Práce musela nechat radnice odříznout, když stále více praskaly a hrozilo jim zřícení. První výběrové řízení na nový památník vypsané radnicí skončilo fiaskem. Bylo totiž zadáno pořízení kamene včetně postavení pomníku, jenže tendr ztroskotal už na kameni. Vhodný nikdo nenabídl. Pak se radnice rozhodla zajistit kámen sama a následně vysoutěžit stavbu. 

Deník Pravda, 24. října 1947.
Rok 1947, Plzeň má klinickou nemocnici