Uctít památku obou zemřelých mužů se rozhodl Ondřej Živný, jejich nadřízený a zároveň přednosta provozního pracoviště Plzeň. „Byli to moji kamarádi a úžasní kluci. Oba byli letití strojvedoucí, kteří si vždy bez problémů plnili svoje pracovní povinnosti. Je to hrozné. Těžko se mi hledají slova,“ přiznal se slzami v očích.

Zprávu o neštěstí se dozvěděl několik minut po srážce obou vlaků. Jako přednosta provozního pracoviště totiž dostává informace o mimořádných událostech. Jednoho ze strojvedoucích záchranáři nemohli dlouho najít. „Pořád jsem věřil, že neštěstí přežil. Ale bohužel zahynuli oba kluci,“ řekl. Při tragédii přišla o život také sedmačtyřicetiletá žena ze Strýčkovic. Zdravotníci ošetřili 64 zraněných.

Jaroslav Šebesta pomáhal po nehodě vlaků, které se ve středu srazily v Milavčích.
Muž, který pomáhal po nehodě vlaků: Všichni se semkli a skvěle fungovali

Živný zřídil u budovy provozu plzeňského depa pietní místo. Pod černým praporem jsou fotografie obou strojvedoucích, u nich položené květiny a zapálené svíčky. „Moc jsem si jich vážil. Chtěl jsem, aby mohli zaměstnanci přijít a tiše na ně zavzpomínat nebo se rozloučit,“ vysvětlil přednosta. Doplnil, že pietní místo chce vytvořit také německý dopravce.