Někde je vstup za dvacku, jinde třeba za 80 korun. Nabídka je také široká od starších osvědčených filmových hitů až po letošní novinky. Stejně se liší i promítací termíny někde hraje letní kino celé prázdniny, jinde jen pár dní.

„U nás promítáme pod širým nebem sedm dní na přelomu července a srpna. Akce se jmenuje Zámecké retro léto a je tedy jasné, že uvádíme starší filmy,“ informuje Ivana Paseková z Infocentra ve Spáleném Poříčí. Vstup na spálenopoříčské promítání činí s jedinou výjimkou dvacet korun.

Letní kino promítá i přímo v centru Plzně na Americké třídě. Promítací plátno a sedačky z palet jsou umístěny v prostoru po bývalém KD Inwest. Plzeňské Filmové noci nabízejí až do 31. července nové i starší české i americké filmy. Například dnes je to česká novinka s Evou Holubovou Dvě nevěsty a jedna svatba, zítra americký animovaný snímek Ferdinand. Vstupné činí 120 Kč. Po celé prázdniny se každý pátek promítá také v areálu Plzeňského Prazdroje a od 21. července budou uváděny filmy i na Plovárně v Plzni-Hradišti.

Další výběr z letních kin v regionuKralovice: V červenci promítá každý den kromě pondělí, vždy od 21:30 hodin, vstupné 100 120 Kč
Stod: Promítá 13., 18. od 21:45 hodin a 27. července od 21:30 hodin, vstupné 80 Kč
Neurazy: V červenci promítá ve středu, v pátek a sobotu od 21:30 hodin, vstupné 80 Kč
Sušice na Santosu: Každý prázdninový čtvrtek, v červenci od 21:30 hodin, v srpnu od 21 hodin, vstupné dobrovolné
Kašperské Hory: V červenci vždy v pátek od 21:30 hodin, vstupné 70 Kč
Makov: V červenci v sobotu od 21:30 hodin, vstupné 80 Kč

Letní venkovní promítání se vrátilo na Tachovsko například do Stříbra či Plané nebo Dlouhého Újezda. „Letos jsme zahájili provoz letního kina na koupališti v Plané v den vysvědčení,“ informuje Roman Havlíček. „Poprvé jsme promítali loni a zjistili jsme, že je po tomto druhu zábavy hlad,“ pokračuje a dodává, že letní kino v Plané má 300 míst k sezení a kompletní zázemí. Plánské kino zítra také uvádí film Dvě nevěsty a jedna svatba.

Na Rokycansku jsou v provozu dvě letní kina. Přírodní amfiteátr v Hrádku, kde se filmová představení prolínají s kulturními pořady. Promítá se zpravidla ve středu, v pátek i v sobotu a minimální vstupné je padesát korun. V Terešově mohou příznivci stříbrného plátna chodit zadarmo.

Na Domažlicku funguje jediné letní kino přímo v Domažlicích a promítá celé prázdniny. A letos poprvé se v regionu zastavil Kinematograf bratří Čadíků, který setrvá ve Kdyni až do soboty.

Letní kino v Klatovech zahajuje po rekonstrukci tento pátek českým filmem Tátova volha. „Promítat budeme určitě do konce srpna, pak uvidíme podle počasí. V červenci od 22 hodin, v srpnu od 21 hodin,“ upřesnil vedoucí klatovského kina Karel Kotěšovec.