Pro ty, co nevyjedou s rodiči na hory, připravily spoustu zábavy městské organizace. Nejčastěji školáky lákají do příměstského tábora. Nabízí ho například plzeňská zoologická zahrada i střediska volného času dětí a mládeže v Plzni (SVČ).

Jarní příměstský tábor pro děti od šesti let pořádá SVČ v Pallově ulici. „V rámci tábora si zahrajeme spoustu her a soutěží, vyzkoušíme si různé rukodělné techniky, navštívíme zajímavá místa. V případě dobrých sněhových podmínek budeme také chodit ven do okolí střediska. Tábor se koná od 14. do 17. února, každý den mezi 8. a 16. hodinou. Děti je možné nahlásit na celý týden i jen na některé dny. Cena jednoho dne činní 100 Kč,“ říká vedoucí tábora Lucia Laluhová.

SVČ ve Skupově ulici zve na Jarňáky na domečku, cena pobytu je stejná. V pondělí od 9 do 15 hodin čeká malé návštěvníky volná keramika a malování na sklo a porcelán. V úterý se děti vydají ve stejném časovém rozsahu do Techmanie a o den později se podívají po stopách strašidel, která je zavedou do Muzea strašidel. Tam je čekají soutěže a výroba strašidýlka.

Program na jarní prázdniny si připravilo i SVČ v Ledecké ulici Domeček. „Dětem nabízíme příměstský počítačový tábor od pondělí do pátku, vždy od 8.30 do 16 hodin. Cena tábora je 800 korun,“ sdělil Marcel Hlaváč.

Úplně plno má v tuto chvíli příměstský tábor v plzeňské zoologické zahradě na statku Lüftnerka, který si pro děti připravil týden na téma: Hledáme nové zaměstnance zoo. „Táborníci si tady vyzkouší i práci, budou například měnit podestýlku králíkům a krmit je. Naučí se také plést ptákům krmítka z proutí, která pak po zahradě společně rozvěsíme,“ přiblížil program hlavní lektor Jan Sedlák.

Volná místa nabízí ještě pobočka SVČ, a to Stanice mladých techniků (SMT) v sadech Pětatřicátníků. „Pro děti od 7 do 13 let máme od pondělí do čtvrtka vždy od 8.30 do 15.30 připravenou na každý den jinou aktivitu. Hlásit se mohou na celý týden i jednotlivé dny, podle zájmu,“ říká vedoucí SMT Martin Moravec. Lákavá je určitě výroba animovaného filmečku. V rámci tábora se uskuteční samostatně také tyto akce: „V pondělí si děti vyrobí kostýmy a kašírované masky, v úterý se podívají do Akva–Tery, ve středu vytvoří z fima krásný náramek a náhrdelník a ve čtvrtek je čeká další tvoření s názvem čtverečkománie,“ zve Moravec.

V pondělí až čtvrtek mohou se SMT zavítat malí školáci i do Klubu stavebnice Merkur vždy mezi 9. a 13. hodinou.