Na čtyři desítky žen dorazily hned před desátou hodinou dopoledne do budovy Plzeňského deníku v Kovářské ulici, kde právě začínala prodejní část Kabelkového VELEtrhu Deníku. Na příchozí dámy zde čekají dvě místnosti plné kabelek za symbolické ceny. Ty nejlevnější je možné pořídit už za deset korun.

Speciální sekci pak tvoří kabelky VIP, které na dobročinnou akci věnovaly známé osobnosti. Svoji majitelku už například našlo růžové psaníčko od modelky Inny Puhajkové či kabelky značky Guess, kterou věnovala manželka hokejisty Milana Krafta Petra.

Jednou z prvních žen, která na VELEtrhu nakoupily, byla Plzeňanka Marcela Šmídová. „Přišla jsem se podívat na kabelky, ale hlavně podpořit malého Honzíka. Chtěla bych, aby ta akce, kvůli které jsme se tady všechny sešly, splnila svůj účel a pomohla," říká Šmídová, která si odnášela bílou kabelku. „Mám z ní radost a myslím, že ji budu ráda nosit," dodává žena s úsměvem.

VELEtrh probíhá ve čtvrtek do 17 hodin. Pokračovat bude i v pátek, a to opět v čase od 10 do 17 hodin. Přijďte si udělat radost i vy, a to hned dvakrát. Nejen kabelkou, ale také příspěvkem na speciální terapii pro malého Honzíka, který trpí vrozenou vývojovou vadou a díky každotýdenním terapiím v pražském AUT-Centru se začíná dorozumívat znakováním a vyslovovat první slova.