„Je to naše velmi tradiční cukrovinka," ukazuje Jitka Englerová ze Střední školy v Horažďovicích na nádherný čokoládový květ, ozdobený cukrovou holubičkou.

„Původní originální recept jsme hledali dlouho, až ho jedna naše kolegyně objevila v kuchařském sešitě po prababičce. Hned jsme se pustili do jeho výroby. Ale chcete-li znát recept, neptejte se, zůstane naším tajemstvím," vypráví tajuplně Englerová.

Žáci Střední školy v Horažďovicích jej pečou a zdobí v rámci praktické výuky a prodávají ve školním obchůdku.

Tak trochu oklikou se vrátil i původní význam Prácheňské hnětýnky. Zůstal v rukou náctiletých, jimž byl určen.

„Tyhle hnětýnky totiž vždy u nás na Prácheňsku pekla děvčata. O posvícení ji pak věnovaly chlapci, na kterého si myslely a také mu tak poděkovaly, že s nimi celý rok tančil. Ale když již to mezi nimi bylo hodně vážné, přinesla ráno dívka hnětýnku mládenci přímo domů po tancovačce," dodává s úsměvem Englerová.

Nazdobené čokoládové hnětýnce z Prácheňska se nakonec podařilo probojovat až do finále soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje a v kategorii cukrářské výrobky jednoznačně zvítězila. „Abychom se vůbec do soutěže mohli přihlásit, musíme samozřejmě splňovat zásadní podmínku, a to, že většina použitých surovin pochází z Plzeňského kraje," vysvětluje Englerová. Jejich stánek, obklopený zájemci o koupi čokoládového cukroví, potvrdil, že vsadit na kvalitu surovin a tradici se rozhodně vyplatí.

Plzeňský kraj ocenil nejlepší potraviny

Třetí ročník soutěže o nejlepší regionální potravinu Plzeňského kraje dospěl včera do svého závěru. „Přihlášeno bylo 63 výrobků od 25 výrobců," popisuje zájem o třetí ročník Jana Dirriglová z Krajské agrární komory.

Soutěžící přihlašovali své výrobky do devíti kategorií, vítěze ale osmičlenná porota vybrala jen v osmi. „V kategorii sýry včetně tvarohu jsme nakonec žádné ocenění neudělili, protože se přihlásil pouze jeden zájemce a úplně nesplňoval daná kritéria," doplňuje Dirriglová.

Hlavními požadavky na úspěch v soutěži je původ použitých surovin z regionu, název výrobku odkazující k místu, kde vznikl, ale také jeho způsob balení.

Oceněné potraviny

Zbojnický bok česnekový (Řeznictví – PIRNÍK)
Mrákovská vrchovina (ZOD Mrákov)
Bílý jogurt (JOMA – Martínek)
Grahamový listový šáteček (PEKO – Němečková)
Prácheňská hnětýnka (SOŠ Horažďovice)
Medovina z Českého lesa (ing. Jaroslav Lstibůrek)
Hrušky sušené (Lukrena)
Kapr uzený porcovaný (Zpracovna ryb Klatovy)